اره فارسی بر

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

اره فارسی بر

اره فارسی بر در میان ابزارآلات برقی موجود برای کار نجاری و کابینت سازی بسیار مهم و ضروری می باشد، زیرا با استفادع از این ابزار ورقه های ام دی اف را در زوایای مورد نظر برش می زنند تا اتصال بهتر و تمیزتری داشته باشند. تفاوتی که اره فارسی بر با سایر اره ها دارد، این است که این ابزار علاوه بر برش خطوط صاف، قابلیت برش مورب لبه‌ی ورقه های ام دی اف را دارد و اگر دقت کرده باشید لبه هایی که قرار است به تکه ای دیگر متصل شود، معمولا با زاویه 45 درجه برش میدهند تا بتوانند آن ها را به صورت عمود بر هم و زاویه قائمه برش بزنند.

انواع اره فارسی بر

این ابزار به طور کلی به دو دسته کشویی و ثابت تقسیم می شود:

  • اره فارسی بر کشویی: در این مدل، انتهای دستگاه باز می باشد و اهرم تیغه به راحتی می تواند به صورت کشویی عقب و جلو برود. چنین قابلیتی برای برش ورقه های بزرگ که طول زیادی دارند، بسیار مناسب می باشد زیرا به راحتی می توان ورقه که زیر دستگاه قرار داده شده است، به سمت عقب حرکت داد و فرایند برش را پیوسته انجام داد. همچنین این مدل برای کارگاه های سری زنی برش ورقه های ام ادی اف و چوب بسیار کاربرد دارد.
  • اره فارسی بر ثابت: این مدل بر خلاف نمونه قبلی در انتهای دستگاه بسته شده است، به همین دلیل ورقه ام دی اف نمی تواند از آن عبور کند. به همین دلیل باید حتما آن را خارج کنید و سپس قسمت مورد نظر را مجددا باید داخل دستگاه قرار داد. این کار کمی فرایند برش را سخت تر و طولانی تر می کند. بنابراین نمونه ثابت برای برش قطعات کوچک مناسب تر می باشد.

انواع اره فارسی بر 

ویژگی های اره فارسی بر

این دستگاه جدا از آن که حالت کشویی و ثابت دارد، دارای نقاله مندرج است که با استفاده از ان می توان زاویه مورد نظر را به صورت دقیق تعیین کنید و سپس ورقه ها را برش بزنید. برای کار با این اره، تیغه های متفاوتی وجود دارد و می توان متناسب با کاری که قصد انجام آن را دارید، تیغه مناسب را انتخاب کنید و بر روی دستگاه سوار نمایید. نقاله ای که روی آن قرار گرفته است برخی به صورت مقوا مندرج شده اند و برخی دیگر بر روی صفحه حکاکی شده است. قطعا موارد حکاکی شده بسیار بهتر خواهد بود. همچنین اهرم ارتفاع آن به گونه ای طراحی شده است که به سادگی قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد و می تواند با توجه به قطر و ضخامت ورقه چوبی یا ام دی اف، آن را تنظیم کنید.

تفاوت های موجود بین فارسی بر و اره میزی

اره فارسی بر و اره میزی از جهات مختلفی با هم تفاوت دارند که می توان در اینجا به چند مورد از مهم ترین و اصلی ترین مواردشان اشاره کرد. به عنوان مثال:

  • اره فارسی بر دقت بسیار بالاتری دارد و برش هایی که می زند بسیار تمیز تر و با کیفیت تر می باشد.
  • همچنین می توان با استفاده از آن علاوه بر برشی عمودی، در زوایای مختلف نیز برش زد. در حالی که مدل میزی فرایند برش را تنها به صورت عمودی انجام می دهد.
  • در نهایت می توان به نحوه استفاده از آن و جابجا کردن آن اشاره نمود که فارسی بر بسیار بهتر و راحتتر می باشد.

اره فارسی بر چه کاربردهایی دارد؟

  • برش و نصب انواع کابینت
  • ساخت انواع دکور، میز و صندلی، کمد
  • ساخت انواع قاب عکس و صنایع چوبی
  • مورد استفاده برای تمامی کارگاه های صنایع چوبی

کاربردهای اره فارسی بر

خرید آنلاین بهترین اره فارسی بر

این محصول نیز مانند سایر ابزارآلات نجاری توسط برندهای مختلفی تولید شده است که در میان آن ها برندهای نام آشنایی مانند "رونیکس، شپخ، هیوندای، بوش و توسن می باشند. این برندها محصولات متنوعی تولید می کنند که ویژگی های مختلفی دارند و ان ها را نسبت به سایر مدل ها متمایز می سازد. در صورتی که بین محصولات موجود بخواهیم برای شما پیشنهاد فوق العاده ای داشته باشیم باید به دو محصول "اره فارسی بر کشویی شپخ مدل HM90MP- 5901219901" و "اره فارسی بر یک طرفه توسن (Tosan) مدل 5917CLS" اشاره کرد که می توانید این ها را از فروشگاه علمایی که به عنوان بزرگترین فروشگاه ابزار و یراق شرق کشور می باشد، به صورت آنلاین با تمامی خدمات و گارانتی مورد نظر خریداری نمایید.

دسته‌بندی