دریل پیچ گوشتی شارژی

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

دریل پیچ گوشتی شارژی

دریل پیچ گوشتی شارژی نوعی از دریل ها می‌باشد که برخلاف دریل‌های برقی با ولتاژ باطری شروع به کار می‌کنند، باتری های این دریل‌ها توسط شارژر مخصوص شارژ می‌شود و در مکان هایی که برق وجود ندارد می‌توانید از دریل شارژی استفاده نمایید. دریل شارژی‌ها دارای اندازه کوچک و وزن کمی هستند و به راحتی می‌توانید آن را حمل نمایید.


اجزاء دریل پیچ گوشتی شارژی

باتری دریل شارژی مهمترین بخش آن می‌باشد زیرا نیروی محرکه لازم برای فعایت دستگاه را تامین می‌کند. دومین جزو این وسیله ترکمتر است و که اهمیت زیادی دارد، چون شما با استفاده از آن می‌توانید میزان گشتاور اعمالی توسط دریل را تنظیم کنید تا برای باز و بسته کردن پیچ ها با مشکل رو به رو نشوید. استفاده از ین قابلیت برای استفاده به عنوان دریل پیچ گوشتی بسیار اهمیت دارد.

کلید این دریل ها معمولا به صورت گازی هستند و این بدان معنی است که هر چه کلید بیشتر فشار داده شود سرعت گردش آزاد دریل نیز بیشتر خواهد شد و برعکس.

بعضی از دریل های شارژی دارای گیربکس دو سرعته هستند و با استفاده از آن بازه تغییر سرعت دریل تغییر پیدا می‌کند. یکی دیگر از اجزای دریل کلید چپ گرد راست گرد، سه نظام و چراغ کار است.

برخی از این ابزارها که به دریل شارژی چکشی معروف هستند، از قابلیت چکشی برخوردار هستند و در هنگام سوراخکاری می توان با فعال کردن آن به سطوحی که سخت تر هستند ضربه بزنید تا راحتتر و سریعتر سوراخ شوند.

نکات مهم در خرید بهترین دریل پیچ‌گوشتی

  • قبل از خرید باید از نوع و حجم کار خود مطمعن شوید و با توجه به آن، دریل مناسب را خریداری نمایید. جهت انتخاب و خرید باید ویژگی های آن را به خوبی بدانید و با آگاهی خرید خود را انجام دهید.  
  • در هنگام خرید این کالا مهمترین و اولین نکته ولتاژ باتری می باشد. به صورتی که ولتاژ باتری هر چه بیشتر باشد، قدرت دستگاه افزایش میابد، معمولا این نوع دریل ها در ولتاژ 12 ،4 ،18 ،24 ولت در بازار وجود دارند.
  • امروزه در اکثر دریل های بی سیم از باتری های لیتیوم یون استفاده شده است که این باتری‌ها باعث خواهند شد تا دریل‌ها وزن کمتری داشته باشند، و عملکرد و عمر آن بیشتر شود. جهت تقویت دستگاه، همیشه سطح شارژ باتری را بر اساس نشانگر آن بررسی نمایید تا در حین کار با آن شارژ کم نیاورید. علاوه بر تمام موارد گفته شده، شارژر باید متناسب با مارک باتری و سطح ولتاژ آن باشد.
  • مدت زمان شارژ شدن، مدت کار کرد و نوع باتری که نیکل کادمیوم باشد و یا یون لیتیوم در انتخاب ابزار شارژی از عوامل بسیار مهم خرید هستند که باید حتما مورد توجه قرار بگیرند.
  • علاوه بر آن، تعداد حالت های ترکمتر از مسائل دیگری است که در خرید دریل پیچ گوشتی باید به آن توجه داشت که ممکن است ترکمتر دارای 18 حالته یا 12 حالته باشد. همچنین بعضی از دریل های شارژی حالت چکشی دارند که در عملکرد دریل بر روی مصالح تاثیر بسیاری دارد. به عنوان مثال می توان به دریل شارژی رونیکس 9018 توسن و یا مدل 8101 رونیکس اشاره نمود که حالت چکشی دارند.

قیمت دریل پیچ گوشتی شارژی

قیمت دریل شارژی یکی از مهمترین فاکتور های مهم در هنگام خرید آن است، امروزه قیمت و هزینه خرید دریل خوب باعث ایجاد نگرانی مصرف کنندگان و خریداران شده است و عوامل بسیاری بر قیمت این محصول تاثیرگذار است. نام و برند سازنده از مهمترین عواملی است که بر قیمت این محصول بسیار تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال قیمت دریل شارژی رونیکس ، بوشو شپخنسبت به سایر برندها بالاتر است. نسبت به سایر برندها بیسیم یا با سیم بودن، چکشی، وسایل جانبی همانند باتری های اضافی از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت این محصول می باشند.

خرید اینترنتی دریل پیچ گوشتی

برای خرید اینترنتی این کالا می توانید در وبسایت فروشگاه علمایی انواع دریل شارژی را مشاهده نمایید و پس از بررسی مشخصات و ویژگی های هریک از محصولات، بهترین مورد را برای خرید انتخاب و ثبت سفارش نمایید. در صورتی که قبل از خرید نیاز به مشاوره و راهنمایی رایگان دارید تنها کافی است با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما در بخش فروش و بخش فنی پاسخگوی شما باشند.


  • سوالات متداول

1. دریل پیچ گوشتی (دریل شارژی) چه تفاوتی با دریل ساده و پیچ گوشتی دارد؟

این مدل دریل ها دارای دو جزء اصلی سه نظام و ترکمتر هستند. سه نظام قابلیت سوراخکاری و ترکمتر گشتاور لازم برای باز و بسته کردن انواع پیچ ها را برای دستگاه فراهم می سازد. در حالی که دریل ساده ترکمتر ندارد و پیچگوشتی فاقد سه نظام می باشد.

2.برای خرید بهترین دریل پیچ گوشتی چه نکاتی را باید مدنظر قرار داد؟

در هنگام خرید بهترین ابزار، لازم است با توجه به نوع و حجم کاری خود، به مواردی چون "قدرت دستگاه، نوع و تعداد باتری های آن، اندازه سه نظام و میزان گشتاور وارده" را باید به درستی و مطابق با نیاز خود انتخاب نمایید تا بتوانید بهترین و بیشتری کارایی را داشته باشید.

3. بهترین برند دریل پیچ گوشتی کدام است؟

در میان تمام برندها می توان به دریل شارژی رونیکس، بوش و شپخ به عنوان بهترین نمونه ها اشاره کرد.

4. دریل شارژی های موجود در بازار دارای چه ولتاژی هستند؟

معمولا این نوع دریل ها در ولتاژ 12 ،4 ،18 ،24 ولت در بازار وجود دارند.

دسته‌بندی