سمباده لرزان

ترتیب نمایش:

سمباده لرزان

سنباده لرزان همانطور که از نامش پیداست ابزاری برای سنباده زنی می باشدکه که تنها برای صفحات چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. نجاران پس از اتمام فرایند برش زنی، و آماده سازی آن برای رنگ آمیزی باید لایه ای که بر روی آن وجود دارد را سنباده کشید تا رنگ خیلی راحتتر به خورد چوب رود و زیباتر جلوه کند. علاوه بر آن، برای زمانی که لازم است سطوح چوبی را سنباده زده شود تا زبر و برنده نباشند، از این ابزار استفاده می کنند. این ابزار غالبا برای ام دی اف و چوب استفاده می شود اما گاهی اوقات برای سنباده زنی دیوار، فلز نیز مورد استفاده قرار می گیرد. سنباده لرزان مدل های مختلفی دارد که باید با توجه به نیاز خود مدل مناسب را انتخاب و خریداری نمایید.

انواع سنباده لرزان

این دستگاه با توجه به نوع صفحه ای که بر روی آن قرار می گیرد، دسته بندی می شوند که به طور کلی سه نوع صفحه وجود دارد:

  • سنباده گرد: در این ابزار صفحه سنباده دایره ای شکل است و علاوه بر لرزیدن، چرخش کمی نیز دارد که می تواند تا حدودی خط و خش های موجود بر روی سطح را از بین برد. این نمونه در صورتی که این ابزار بر روی سطح قرار بگیرد تنها لرزش پیدا می کند و چرخش آن به شدت کاهش پیدا می کند. "سنباده لرزان توسن مدل 4300RFS" نمونه ای از این سنباده گرد می باشد.
  • سنباده مربع: صفحه این دستگاه مربعی شکل است و تنها لرزش دارد و هیچ گونه چرخشی ندارد. این ابزار برای سنباده زنی دیوار و قبل از رنگ زدن و سطوح چوبی کاربرد دارد.
  • سنباده مستطیل: این مدل دقیقا مشابه مربع می باشد و تنها از نظر ابعادی با آن تفاوت دارد. به عنوان نمونه می توان به "سنباده لرزان مشتی رونیکس مدل RH-6401" اشاره کرد.

انواع سنباده لرزان

تفاوت سنباده لرزان با پولیش

از کاربردی شاید این دو ابزار هر دو یک کاری را انجام دهند و سنباده زنی کنند، اما تفاوت هایی نیز باهم دارند که کارایی شان آن ها را نسبت به یکدیگر متمایز می سازد.

  • به عنوان نمونه ای تفاوت های این دو ابزار باید بیان کرد که دستگاه پولیش برای خودرو مورد استفاده قرار میگیرد تا بتواند خط و خش های ریز موجود بر روی بدنه را از بین ببرد. در حالی که این دستگاه معمولا برای چوب استفاده قرار میگیرد.
  • دستگاه پولیش همانند فرزصفحه ای که روی آن قرار میگیرد حول محور مرکزی چرخش دارند و لرزش ندارند، اما این دستگاه در اصل لرزش دارد و در موارد کمی علاوه بر لرزش چرخش نیز وجود دارد.
  • صفحه سنباده ای که برای پولیش استفاده می شود همگی گرد (دایره ای شکل) هستند، در حالی که در سنباده لرزان با توجه به نوع دستگاه شکل صفحه متفاوت می باشد.

مهم ترین نکات خرید سنباده لرزان عالی

برای خرید این ابزار برقی در ابتدا باید با توجه به کار و شرایط مورد نظرتان، ویژگی های مورد نیاز برای دستگاه را شناسایی کنید و سپس مواردی چون ویژگی های زیر را در هنگام خرید مد نظر قرار دهید.

1. RPM: این مقدار نشان دهنده سرعت بی باری دستگاه می باشد و نشان دهنده تعداد دور در دقیقه می باشد که این مقدار برای مدل های گرد که چرخش دارند وجود دارد و هرچه این مقدار بزرگتر باشد، قطعا قدرت بالاتر دستگاه را نشان می دهد.

2. OPM: عددی که جلوی این عبارت نوشته می شود، میزان لرزش دستگاه در دقیقه می باشد.

3. توان: در این دستگاه نیز مانند سایر ابزارآلات برقی و شارژی، هرچه توان مقداری بیشتری داشته باشد، قدرت دستگاه بالاتر خواهد بود.

4. دیمر: در صورتی که دستگاه دارای دیمر باشد می توان سرعت آن را کنترل کرد و در حالت مناسبی که مدنظر دارد، قرار داد.

5. صفحه سنباده: افراد با توجه به نوع پروژه و نیاز خود باید از بین نمونه های گرد، مربع و مستطیل، مناسبترین گزینه را برای خود انتخاب کنند.

6. کلید سوئیچ: این کلید امکان استفاده بی وقفه در هنگام کارهای طولانی مدت را فراهم می آورد. به همین جهت وجود آن برای نجاران که در کارگاه فعالیت دارند، بسیار اهمیت دارد.

بهترین دستگاه سنباده لرزان

انتخاب بهترین دستگاه سنباده لرزان

برندهای زیادی این محصول را در کنار سایر ابزارآلات خود تولید کرده اند که نمونه ای از این برندها همانطور که بالاتر نامشان ذکر شده است، "رونیکس، توسنو هیوندای" می باشند که کیفیت بسیار خوبی دارند و بسیار پرطرفدار هستند. اما برای انتخاب بهترین گزینه باید این نکته را یادآور شویم که باید با توجه کاری که قرار است انجام دهید و ویژگی های مورد نیاز خود، بهترین مورد را انتخاب کنید.

خرید آنلاین دستگاه سنباده لرزان

این کالا را می توان از ابزارفروشی ها خریدارید نمایید، البته حتما در هنگام خرید نسبت به کیفیت و سالم بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید علاوه بر آن، گارانتی آن را دریافت نمایید. همچنین می توانید از وبسایت فروشگاه علمایی که بزرگترین مرکز فروش ابزار و یراق در شرق کشور می باشد، به صورت انلاین خریداری نمایید. این فروشگاه نمایندگی رسمی برندهای ذکر شده می باشد و می توانید در صورت هرگونه سوال و راهنمایی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دسته‌بندی