دستگاه پولیش

دستگاه پولیش

آشنایی با دستگاه پولیش

از دستگاه پولیش معمولا برای حذف خط و خطوط سطوح استفاده می‌شود. این دستگاه از نظر ظاهری همانند فرز و مینی‌فرز می‌باشد و بیشتر در کارواش‌ها و صافکاری-نقاشی‌ها کاربرد دارد تا بتوانند خط و خش‌های روی خودرو را از بین ببرند. در صورتی که این خطوط ریز و سطحی باشند به سرعت و با یکبار پولیش حذف می‌گردد، اما در صورتی که عمیق باشد با دقت بالاتر و با صرف زمان بیشتری این کار را انجام داد. البته چنانچه عمق خطوط خیلی زیاد باشد، ابتدا باید صافکاری صورت گیرد و پس از آن، برای یکنواخت کردن و سنباده زنی بدنه از آن استفاده نمود.

کاربرد دستگاه پولیش

تفاوت دستگاه پولیش با فرز و مینی فرز

اصلی‌ترین تفاوت پولیش با دو دستگاه دیگر سرعت آن می‌باشد. سرعت دستگاه های مینی‌فرز حدود 11000 دور در دقیقه می‌باشد، این مقدار در فرز آهنگری حدود 8000 و در فرز سنگبری 6000 دور بر دقیقه می‌باشد. اما دستگاه پولیش دارای سرعت بسیار پایینی برابر با 3000 دور بر دقیقه می‌باشد. برای پولیش کردن سطوح باید، حتما سرعت دستگاه پایین باشد تا بتوان ان را سنباده زنی کرد و سطح مورد نظر صاف و یکدست باشد.

علاوه بر سرعت، این دستگاه تفاوت دیگری دارد که نحوه حرکت سنگ پولیش بر روی سطح می‌باشد. به این صورت که سنگ به صورت دورانی می‌چرخد و نیز به صورت عمودی بر روی سطح ضربه می‌زند. این نوع حرکت سبب حذف شدن و یکدست شدن بدنه خودرو و یا سطوح مورد نظر می‌گردد. اما سایر دستگاه‌ها تنها به صورت دورانی چرخش دارند و به صورت عمودی ضربه نمی‌زنند، در نتیجه ممکن است کیفیت فرایند پولیش کاری افت پیدا می‌کند.

آیا می‌شود از فرز و مینی فرز بجای دستگاه پولیش استفاده کرد؟

انتخاب فرز و مینی فرز به عنوان دستگاه پولیش امکان‌پذیر می‌باشد، اما در حقیقت اصولی نیست. زیرا اسرع این دستگاه‌ها در حالت طبیعی بالا می‌باشد و در صورتی که قصد پولیش‌کاری با آن‌ها را داشته باشید، حتما باید در اولین قدم سرعت دستگاه را کاهش داد. اما لازم است بدانید با کاهش سرعت، مقاومت و حرارت دستگاه بیشتر می‌شود که در طولانی مدت سبب افت کیفیت دستگاه و نیز بروز مشکل برای دستگاه می‌گردد و در صورتی که سرعت دستگاه را کم نکنید، بدنه خودرو و یا سطح مورد نظر احتمال این که خش‌های بیشتری پیدا کند وجود دارد.

استفاده از فرز به جای پولیش

قیمت خرید دستگاه پولیش

قیمت این دستگاه به عوامل مختلفی همچون "برند، دیمردار بودن یا نبود، قطعات جانبی و کیفیت و عملکرد دستگاه" بستگی دارد و به همین دلیل ممکن است در بازار قیمت‌های مختلفی از آن موجود باشد. قطعا هرچه کیفیت و عملکرد دستگاه بالاتر باشد و تولید یک برند شناخته شده باشد، قطعا گران‌تر خواهد بود و میزان اطمینانی که از دستگاه خواهید داشت، بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال می‌توان نمونه‌هایی همچون "دستگاه پولیش رونیکس مدل 6110"، "دستگاه پولیش توسن پلاس مدل 3415P"، "دستگاه پولیش اوربیتالی دنلکس مدل DX-9110" از جمله بهترین مدل‌ها می‌باشند که البته قیمت آن‌ها نیز نسبت به سایر موارد کمی بالاتر است، اما از نظر کیفیت و عملکرد درجه یک می‌باشند.

از کجا باید دستگاه پولیش را تهیه کرد؟

این محصول را تمامی مراکز فروش ابزارآلات که در سطح شهر عرضه می‌کنند که یکی از این مراکز فروشگاه ابزار و یراق علمایی (بزرگ‌ترین مرکز پخش ابزار و یراق در شرق کشور) می‌باشد. این فروشگاه برای راحتی بیشتر شما هموطنان عزیز فرایند فروش اینترنتی را فراهم کرده است تا بتوانید از هر نقطه کشور محصولات مورد نظر خود را ثبت نمایید و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید. کافیست برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های درج شده تماس حاصل فرمایید.

دسته‌بندی