میخکوب بادی

میخکوب بادی یکی از ابزارآلات بسیار مهم و کاربردی در نجاری و کارگاه های صنایع چوب می باشد که می توان از ان استفاده بسیاری کرد. میخکوب ابزاری جایگزین چکش می باشد که فرایند کوبش میخ درون سطوح مختلف را بسیار ساده تر و سریعتر کرده است. این ابزار با توجه به نوع منبع تغذیه ای که دارد، به دو دسته برقی و بادی تقسیم می شوند که هرکدام مدل های متفاوتی دارند. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تفاوت این ابزار با تفنگ میخکوب چاشنی چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید چنین گفت که تفنگ چاشنی تنها برای میخ چاشنی (بتن) مورد استفاده قرار میگیرد و علاوه بر آن، تفنگ چاشنی یک ابزار دستی محسوب می شود و بدون هیچ گونه منبع تغذیه ای عمل می کند، برای استفاده از آن باید تنها چاشنی تفنگ را فشار داد. در حالی که میخکوب بادی با استفاده از پمپ باد عمل می کند و برای اتصالات چوبی و پلاستیکی معمولا کاربرد دارد.

انواع میخکوب

انواع میخکوب بادی

این ابزار با توجه به نوع میخ هایی که باید برای آنها استفاده شود مدل های مختلفی دارد و هرکدام کاربردشان متفاوت است. اما برای استفاده درست از هرکدام باید با انواع آن آشنا شوید که شامل مدل هایی چون "تسا، اسکا، تیپو، بشقاب زن، نواری، کپسولی، تی و دو پایه" می باشند. در واقع این اسامی نشان دهنده نوع میخ هایی است که برای آنها نشان داده می شود. در بین این مدل ها "اسکا، تی و تیپو" نسبت به سایر موارد پرکاربردتر و پرفروش تر می باشند. به همین دلیل بهتر است به کاربرد هرکدام از این میخکوب ها اشاره ای داشته باشیم تا با کاربرد هرکدام آشنایی پیدا کنید و بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

کاربرد انواع میخکوب بادی

  • میخکوب تسا: این میخکوب برای اتصالات و ساختن انواع قطعات پلاستیکی و چوبی مانند قاب عکس، دکورهای پلاستیکی، نصب اناوع کابینت، چوب، پنچره، مدل های متفاوت دیوارکوب و پنل های دیواری و پارکت می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
  • میخکوب تی: این نمونه معمولا برای اتصال قطعات پلاستیکی و پنل های دیواری که از جنس پلاستیک هستند کاربرد کمتری دارد و بیشتر برای نصب انواع کابینت و درب و پنجره ها چوبی و حتی چارکت ها مورد استفاده قرار میگیرند.
  • میخکوب تیپو: علاوه بر موارد بالا، میخ تیپو، غالبا برای کارهای سبک و ساده مانند روکش هایی که بر روی درب و کمد کشیده می شوند، تصاویر و قاب عکس ها و حتی قطعات پلاستیکی معمولی که نیاز به استحکام بالایی ندارند، استفاده می شود.

استفاده از میخکوب بادی چه مزایایی دارد؟

  1. از آنجایی که با پمپ باد کار می کند، نیازی به برق نیست و می توان در محیط های باز و مواردی که برق وجود ندارد از آن ها استفاده کرد.
  2. می توان با تنظیم فشار باد ورودی، نیزان نیروی وارده به میخ و کوبش آن را در سطوح مختلف کنترل نمود.
  3. استفاده از این ابزار فشار خیلی کمتری به کاربر وارد می کند و از خستگی زودهنگام وی جلوگیری می نماید.
  4. استفاده از این ابزار، به خصوص برای کارهایی در حجم زیاد و پروژه های صنعتی با بالابردن سرعت کارایی را بهبود بهشیده است.
  5. اتصالاتی که توسط این ابزار به یکدیگر متصل می شوند، بسیار تمیزتر و زیباتر و باکیفیت تر از حالتی خواهد بود که با چکش دستی داخل آنها میخ کوبید.

مزایای میخکوب

انتخاب بهترین میخکوب بادی

این محصول نیز مانند سایر ابزارآلات برندهای متفاوتی دارند که بهترین آن ها رونیکس، نووا، JIT و آروامی باشد که هرکدام کالاها با ویژگی هایی دارند و در بین آنها می توان به "میخکوب بادی جیت(JIT) مدل 1850A" و "میخکوب بادی اسکا رونیکس مدل 1850" اشاره کرد که نسبت به سایر محصولات موجود محبوب تر و پرفروش تر می باشند و طرفداران بسیاری از میان متخصصین را به خود اختصاص داده است.

خرید آنلاین میخکوب بادی

در صورتی که شما دارای کارگاه هستید و به عنوان یک متخصص فنی به این ابزار نیاز دارید، بهتر است از مدل بادی استفاده کنید که کار با آن خیلی بهتر و راحتتر و با کیفیت تر می باشد. اما در صورتی که صرفا برای کارهای سبک و ساده به آن نیاز دارید، میخکوب برقی نیز می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد و می توانید هرکدام از این مدل ها را که مد نظر دارید از وبسایت فروشگاه علمایی به صورت آنلاین خریداری نمایید.

دسته‌بندی