ریل های مخفی

ریل های مخفی نمونه ی دیگری از یراق آلات کابینت می باشد که برای نصب انواع کشو و کابینت و یا نصب سبد سوپرمارکت ها درون آشپزخانه و یا اتاق مورد استفاده قرار میگیرند. این محصولات کمی مدرن تر و باکیفیت تر از ریل ساچمه ای می باشند و انواع مختلفی دارند که هرکدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. در ادامه به معرفی انواع این ریل ها و نیز سایر ویژگی ها و مشخصات شان پرداخته شده است.

انواع ریل مخفی

انواع ریل مخفی از نظر عملکرد

  • ریل مخفی ساده: این ریل ها نمونه ساده ای از این دسته محصولات می باشند که باید با دست درب کشو را با و نیز با دست آن را تا انتها بست و بودن رها کردن چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.
  • آرام بند: این نمونه ها به این صورت عمل می کنند که در با دست می توان آن را باز کرد و سپس با هل دادن تا انتها بسته شوند و نیازی نیست تا انتهای مسیر با دستتان آن را هل دهید.
  • مگنتی: ریل های مگنتی، در واقع نیاز به فشار دارند، یعنی برای باز کردن آن باید با انگشت کلید آن را فشار داد تا بتوان کشو را بیرون کشید و در هنگام بستن، در انتها آن را باید فشار داد تا بسته شود.
  • فول مگنتی و آرام بند: اما در میان تمامی مدل ها بهترین محصولات، این دسته هستند که به در دو قالب مگنتی و آرام بند می باشند، یعنی زمان بسته شدن تنها با یک هل دادن درب کشو تا حدودی از مسیر را با سرعت اولیه می رود و سپس رفته رفته از سرعت آن کاسته می شود و در نهایت بدون نیاز به فشار دادن به طور کامل بسته می شود. یکی از پرفروش ترین نمونه های این دسته "ریل مخفی فول فشاری (آرام بند و مگنتی) صامت مدل 12000" می باشد.

انواع ریل مخفی از نظر ساختار

از نظر ساختاری ریل های مخفی به طور کلی به دو دسته بدنه دار و بدون بدنه تقسیم می شوند:

 که دسته بدنه دار خود دارای دو مدل متفاوت است:

  • بدنه فلزی
  • بدنه شیشه ای

نحوه نصب ریل مخفی

این ریل ها باید قبل از طراحی و ساخت کابینت و کمد ها انتخاب شوند تا بتوان با توجه به آنها قسمت های مورد نیاز را برش زد و اندازه های مورد نیاز را در حین طراحی و برش برای نصب در نظر گرفت. این ریل ها معمولا در قسمت کف کشو و یا سبد سوپری نصب می شوند و به راحتی باز و بسته می شوند. ریل های مخفی دارای سایز هایی از 30 تا 50 سانتی متر می باشد و البته تفاوتی که با ریل های ساچمه ای دارند این است که قابلیت تحمل وزن بالایی دارند و می توان برای کشوهایی که نسبتا سنگین تر می باشند، از این مدل استفاده نمود.

ریل مخفی

مزایا استفاده از ریل مخفی

  • مناسب برای کشوهای سنگین که نیاز به وزن بالایی دارند
  • کاربری راحتتری دارند
  • مناسب برای انواع کشو و سبدسوپری

برندهای تولیدکننده ریل مخفی

این محصولات نیز همانند سایر یراق آلات کابینتی توسط برندهای مختلفی تولید می گردد که پرفروش ترین آنها برندهای چینی مانند "ملونی، یونی هوپر و اچ تی ان" می باشد و برندهای ترکی که در بازار موجود هستند مانند "صامت" که محصولات بسیار باکیفیت و درجه یکی هستند که می توان برای طولانی مدت از آنها به خوبی استفاده نمود.

خرید آنلاین انواع ریل مخفی

برای تهیه این کالاها می توانید به یراق فروشی های سطح شهر و یا نمایندگی های شرکت های تولید کننده مراجعه نمایید. همچنین برای راحتی بیشتر می توانید به صوت آنلاین محصولات مورد نظر خود را تهیه نمایید. به عنوان مثال، فروشگاه علمایی یکی از نمایندگان رسمی و معتبر شرکت های نام برده شده می باشد که علاوه بر فروش حضوری در مشهد، به صورت آنلاین محصولات خود را به سراسر ایران عرضه می کند.

دسته‌بندی