• آپارات
  icon
 • روبیکا
  icon
 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

قفل کتابی

 • از:
  تا:
 • کالاهای موجود

قفل‌های کتابی یا همان قفل‌های مغازه‌ای، جزو ایمن‌ترین قفل‌های کتابی هستند. بدلیل میله داخلی متصل به قفل و عدم دسترسی آسان سارقان به زبانه و دهانه قفل، آن را را به ایمن‌ترین نوع قفل تبدیل کرده است. قطعا اگر بخواهید در میان انواع قفل کتابی، انتخابی به صرفه و مطمئن داشته باشید، باید با کاربرد مدل‌های مختلف آن‌ها نیز آشنا باشید تا از میان مدل های مختلف، قفلی را که متناسب با نیاز شماست را انتخاب کنید.

قفل کتابی چیست؟

قفل کتابی از قفل های رایج در بازار است که دارای شکل مکعب مستطیل می‌باشد و ساختار آن از سیلندر میله ای تشکیل شده که با جابجا نمودن این سیلندر قفل باز و یا بسته خواهد شد. این قفل ها معمولا به وسیله برق، کلید و یا وارد نمودن رمز باز و بسه می‌شوند و جهت بسته نگه داشتن در مورد استفاده قرار می گیرد.

قفل های کتابی با هر نوع بدنه و یا حتی کلیدی که د ارند از اجزای مشخصی تشکیل شده اند که قسمت اصلی بدنه آن است که از فولاد یا برنج ساخته شده است. یکی از اجزای قفل های کتابی کلید آن است که نوع  کلید با توجه به مکانیزم باز و بسته شدن قفل مختلف است.

انواع قفل کتابی

قفل‌های کتابی انواع مختلفی دارند که از نظر نوع بدنه و نحوه باز و بسته‌ شدن با هم متفاوت هستند. بدنه این قفل‌ها معمولاً از جنس فولاد یا برنج ساخته می‌شود و کلیدهای آن شکل ساده، کامپیوتری یا ویژه دارد. نمونه های ضد سرقت آن به‌ وسیله کلیدهای مخصوص باز می‌شود که کپی‌ کردن آنها برای سارقان سخت و دشوار است.

بسیاری از افراد به هنگام خرید برای مغازه و یا کرکره پارکینگ خود، به دنبال قفل‌هایی هستند که در مقابل تمامی روش‌های سرقت مقاوم باشند. به طور کلی تمامی این مدل ها بدلیل کوتاه شدن حلقه و کوچک شدن فضای میله واسط، امکان ارّه شدن و یا بریدن تا حد بسیار زیادی در آن‌ها کاهش یافته است.

انواع-قفل-کتابی

قفل ضد سرقت دارای کلیدهای مستطیلی است و نسبت به قفل‌های معمولی ایمنی بیشتری دارد. جنس بدنه و مغزی آن ها از فولاد و برنج است که برابر اسید و حرارت مقاومت بالایی دارند. برای خرید بهترین قفل بهتر است به اصل بودن آن توجه کنید. مدل‌های فیک از پایین‌ترین کیفیت و ایمنی برخوردار هستند.

این قفل‌ها از آلیاژ فلز ساخته می‌شوند و مقاومت بالایی در برابر ضربه و شکستگی دارند. بدنه قفل‌های ای فلزی از فلزات برنج، آلومینیوم و فولاد ساخته می‌شوند و به قفل‌های فلزی روکش‌ دار شهرت دارند.

بهترین نوع قفل کتابی

در قفل‌های کتابی باکیفیت، جنس مغزی از برنج بوده و برش‌های داخلی قفل به وسیله سیستم رایانه‌ای ایجاد شده است. این عمل باعث کاهش تاثیر شاه کلید شده و امکان باز کردن قفل با شاه کلید را بشدت کاهش می‌دهد. از سویی بدلیل جنس مغزی داخل قفل‌های کتابی از برنج هستند و مقاومت بسیار زیادی در برابر خاصیت خورندگی اسید دارند. بنابراین، بهترین قفل کتابی باید دارای مغزی برنجی باشد.

بهترین قفل کتابی ضد سرقت چیست؟

سارقان عموما از روش‌های مختلفی برای شکستن قفل‌ها استفاده می‌کنند. در ادامه سعی کردیم لیستی از بهترین قفل‌های کتابی ضد سرقت را برایتان فراهم کنیم. شما می‌توانید از میان قفل‌های پیشنهادی، موردی را که متناسب با نیازتان است، انتخاب و سپس خرید خود را نهایی کنید.

این نوع از قفل‌های کتابی علاوه بر مغزی داخلی، دارای بدنه برنجی هستند. گاهی اوقات سارقین با پاشیدن اسید بر روی آن، میزان مقاومت آن را در برابر ضربه، کاهش می‌دهند.

این کالا علاوه بر اینکه در برابر خاصیت خورندگی اسید بسیار مقاوم است، در برابر ضربات سنگین نیز مقاومت بسیار بالایی دارد. اگر می‌خواهید برای قفل نمودن کرکره مغازه خود استفاده کنید، قطعا یکی از پیشنهادات ما به شما استفاده از قفل کتابی برنجی است.

برند پارس با فناوری بروز، جزو تولیدکنندگان عمده قفل کتابی در کشورمان است. قفل کتابی پارس بدلیل فناوری جدید خود، دارای شیار‌های خاص بوده و به هنگام باز شدن با شاه کلید، دارای ایمنی بسیار بالایی است.

قفل کتابی پارس متناسب با نیاز ایرانیان بومی سازی شده است. این قفل توان مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییر دمای سرد و گرم را داشته و در تمام فصول قابل استفاده است. بیشترین کاربردی که این مدل دارد، برای بستن درب گاراژ است.

اگر بدنبال قفل کتابی ضخیم و بزرگ با میله واسط مقاوم هستید، توصیه ما به شما، قفل کتابی دلتا است. این نوع از قفل کتابی دارای روکش فولادی بوده و دارای بیشترین مقاومت در برابر ضربات چکشی است. در مدل قفل کتابی دلتا، از دو بخش برای قفل شدن میله استفاده می‌شود. یعنی اگر بخش اول قفل خراب شود، بخش دوم، می‌تواند به تنهایی میله واسط را نگهداشته و از سرقت جلوگیری نماید.

از مزیت‌های قفل کتابی دلتا، کیفیت بسیار بالای جنس قفل در عین سادگی در طراحی است. بدلیل فضای کمی که برای میله واسط گذاشته شده است، هرگونه امکان برش و یا اره نمودن این قفل را به حداقل رسانده است. از این قفل کتابی بیشتر برای کرکره‌های مغازه‌ها و فرئشگاه‌ها استفاده می‌شود.

قفل‌های کتابی دو شیار، جزو ایمن‌ترین قفل‌های کتابی هستند. این‌گونه قفل‌ها، دارای دو شیار موازی داخل خود بوده و امکان سرقت را عملا غیرممکن می‌سازند. نوع کلید قفل‌های کتابی دوشیار نیز بدلیل مدل ساخت بسیار حرفه‌ای، به سادگی کپی نمی‌شوند. از سویی میزان فاصله میان شیارها نیز، در افزایش ایمنی قفل بسیار تاثیرگذار است.

قفل‌های کتابی درب حیاطی، تفاوت زیادی با دیگر قفل‌های کتابی دارند. این مدل از قفل‌ها بصورت متصل بوده و برای بستن درب منزل و یا پارکینگ ساخته‌ می‌شوند و معمولا دارای مغزی قوی‌تری نسبت به دیگر قفل‌های کتابی است.

عموما سارقان برای باز کردن قفل‌ درب، سعی می‌کنند مغزهای داخل قفل را بشکنند. به همین دلیل برای افزایش ایمنی، قفل‌های کتابی درب حیاطی، دارای محافظ فولادی بوده و دربرابر هرگونه ضربه و یا شکستی، مقاوم است. این نوع از قفل‌های کتابی، دارای مغزی برنجی بوده و در برابر فشار پیچ‌گوشتی و یا اسیدپاشی، کاملا مقاوم است.

چگونه می توان قفل کتابی را بدون کلیک باز کرد؟

ایمن ترین قفل کتابی

طبیعتا قفلی دارای ایمن‌تر است که مقاومت بیشتری در برابر روش‌های سرقت داشته باشد. یکی از مواردی که باید به هنگام خرید قفل کتابی دقت کنید، نوع پین‌‌ها (برآمدگی‌های مکمل کلید که داخل قفل بوده و برای باز شدن قفل باید مکمل کلید باشند.) است. قفلی که دارای پین‌های بیشتر و متعدد باشد، قطعا از ایمنی بیشتری برخودار است.

یکی دیگر از روش‌های سرقت، بریدن میله واسط است. میله واسط قفل باید حداقل قطر 12میلی‌متری باشد. این میزان ضخامت بصورت حداقلی است و همیشه سعی بکنید برای ایمنی بیشتر، محصولاتی که دارای ضخامت بیشتری در میله خود هستند را انتخاب بکنید. البته فراموش نکنید که حلقه‌های کرکره و یا درب مورد استفاده برای این قفل‌ها هم باید ظرفیت این میزان ضخامت را داشته باشند.

و در نهایت، جنس مغزی داخل قفل است که پیش از این به آن اشاره کردیم. حتما سعی به هنگام خرید درباره مغزی داخل قفل از فروشنده سوال پرسیده و اطلاعات کافی جهت ارتقای ایمنی کسب کنید.

نکات مهم هنگام خرید قفل‌ کتابی

در هنگام خرید این کالا بهتر است به موارد زیر توجه کنید.

وزن قفل بر روی کیفیت و ایمنی آن اثرگذار است. در هنگام خرید، مدلی را انتخاب کنید که وزن بالاتری داشته باشد.

ضخامت اکثر میله‌ها حدود 12 میلی‌متر است(امروزه برخی از مدل‌ها میله‌های ضخیم‌تری نیز دارند). هرچه ضخامت میله بیشتر باشد، برش آن نیز سخت‌تر خواهد شد.

اکثر قفل‌ها از برنج و فولاد ساخته می‌شوند که دارای روکش‌هایی برای مقاومت در برابر حرارت و خط و خطش هستند. هرچه جنس بدنه بهتر، وزن آن بیشتر و در نتیجه کیفیت آن بالاتر خواهد بود. در بین قفل‌های موجود، جنس فولادی، ایمن‌ ترین قفل کتابی موجود در بازار به شمار می‌رود.

تعداد پین رابطه مستقیمی با امنیت دارد. هرچه تعداد پین قفل بیشتر باید، کپی‌ برداری از آن برای سارقان سخت‌تر خواهد شد.

برای استفاده بهتر است به‌ اندازه قفل نیز توجه کنید. قفل کوچک با وزن کم امنیت بالایی ندارد و ممکن است به‌ راحتی باز شود.

 کاربرد قفل‌های کتابی

 1. حافظت از مغازه
 2. حفاظت از وسایل نقلیه همانند دوچرخه و موتور
 3. حفاظت از پدال، چرخ و فرمان
 4. حفاظت از درب خانه
کاربرد-قفل-کتابی

مشخصات یک قفل کتابی خوب

بهترین قفل درب دارای ویژگی های زیر است:

بهترین مارک قفل کتابی

امروزه قفل کتابی خوب ایرانی و خارجی توسط برندهای مختلف به بازار عرضه می‌شوند. در بین شرکت‌های موجود پارس، گیرا، ویرو، باتی، منیر صنعت، ریما، روستیک، کهن، کلون و غیره از بهترین برندها هستند

در ادامه برخی از بهترین قفل کتابی که در فروشگاه علمایی موجود است را میتوانید مشاهده نمایید.

قفل-کتابی-دو-شیار

 

قفل-کتابی-ایساتیس

جهت اطلاع از قیمت قفل کتابی ایساتیس کلیک کنید

قفل-کتابی-چهارپر

قفل-پارس-کلید-کامپیوتری

تشخیص قفل کتابی خوب

در نهایت بطور خلاصه مواردی را برایتان شرح می‌دهیم که با بررسی آن‌ها می‌توانید یک قفل کتابی خوب برای خودتان تهیه کنید. توصیه می‌کنیم به هنگام خرید، حتما به نکات ذیل دقت کنید؛

قطعا شما نیز تاکنون قفل کتابی خریداری کرده‌اید، اما شاید از رضایت کالای خریداری شده راضی نبوده‌اید. امیدواریم با اطلاعاتی که در این مطلب با شما به اشتراک گذاشتیم، بتوانید زین پس خرید مطمئن‌تری داشته باشید. شما همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهند.

دلیل بازگشت وجه

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587