• آپارات
  icon
 • روبیکا
  icon
 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

قیچی باغبانی

 • از:
  تا:
 • کالاهای موجود

یکی از پرکاربردترین ابزارها برای تمامی افرادی که علاقه زیادی به گل و گیاه دارند و به صورت کلی افرادی که دارای گلخانه یا هرجایی که بتوانند گل و گیاه سر و کار داشت، قیچی باغبانی است که برای بریدن شاخه ها و اصلاح نمودن درختان و حتی هرس کردن و قلمه به کار برده می‌شود.

قیچی باغبانی

نوعی از قیچی است که برای هرس نمودن گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای تیغه های بسیار تیزی است که به راحتی می‌تواند شاخه های درختان و بوته ها را برید. به صورت کلی از این قیچی برای بریدن شاخه هایی با ضخامت نهایتا 2 سانتی متر مورد استفاده قرار می گیرد.

قیچی های باغبانی یا همان قیچی های هرس در هر شکلی که باشند همگی کار مشخصی را انجام می‌دهند ولی هر یک دارای مصارف مختلفی می‌باشند. این قیچی دارای دو دسته و تیغه های فلزی فولادی است که باید تیز باشند.

انواع قیچی باغبانی

قیچی های باغبانی دارای انواع مختلفی است که بسته به نوع کارهای باغبانی هر یک از مدل های مختلف آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه انواع قیچی باغبانی را بببینید:

یکی از این مدل ها مدل جغجغه ای است، سیستم چرخ جغجغه به کار برده شده در این ابزار کمک بسیاری می کند تا شاخه های ضخیم که نیاز به قیچی های قوی تری دارد و نیروی دست زیادی را میخواهد با وارد کردن نیرو کمتری برش دهیم.

یکی دیگر از قیچی های باغبانی که برای برش شاخه های بالاتر درخت مورد استفاده قرار میگیرد، قیچی باغبانی شاخه زن است که تیغه مشابه سایر قیچی های باغبانی دارد و به یک دسته بلند متصل است و شما به راحتی با ایستادن در پایین درخت به کمک میله بلندی که متصل به قیچی است می‌توانید شاخه های بالایی را هرس نمایید.

قیچی شاخه زن  

نوع دیگر قیچی باغبانی که دارای دسته بلندتر و تیغه های قوی تری است قیچی هرس است، و از آن برای هرس نمودن شاخه های ضخیم تر تا قطر 5 سانتی متر مورد استفاده قرار می‌گیرد. دسته بلند این قیچی معمولا بین 30 سانتی متر تا 1 متر طول دارد که همین دسته بلند باعث می‌شود قدرت آن چندین برابر شود و نیروی بیشتری را برای بریدن وارد نماید.

بعضی از این نوع وسیله دارای دسته تلسکوپی است که باعث افزایش قدرت خواهد شد و در کنارش دسترسی به شاخه های بالاتر را نیزبه راحتی فراهم خواهد نمود. بر خلاف قیچی های معمولی باید با دو دست این قیچی را نگه دارید، همچنین همانند قیچی باغبانی دارای تیغه های ساده و سندانی است و در برخی از مدل هایش از سیستم جغجغه ای استفاده کرده اند که همانطور که گفته شد این سیستم باعث خواهد شد تا نیروی کمتری برای برش شاخه ها صرف شود.

قیچی باغبانی

علاوه بر مواردی که ذکر شد مدل هایی از این قیچی وجود دارند که از لولاهای ترکیبی استفاده می‌نمایند. این سیستم دارای دولولا است که لولای اول قیچی را باز و بسته مینماید و لولای دوم نیز همانند اهرم عمل می‌نماید و باعث افزایش نیروی قیچی خواهتد شد و کمک بسیاری به برش شاخه های محکم تر و ضخیم تر با نیروی کمتر می‌کند.

نوعی دیگر از این قیچی ها که مخصوص هرس کردن پرچین ها می‌ باشد قیچی شمشادزن است. این قیچی شبیه قیچی بزرگی است و دارای دسته های بلندی که مناسب برای هرس قسمت های بالایی پرچین ها و بوته هایی اب شاخه های نازک تر می‌باشد. این قیچی با داشتن تیغه بلندتر برای شکل دادن به بوته و بریدن بوته ها به صورت صاف و یک دست بسیار مناسب است و چندین شاخه را نیز می‌توانید به صورت همزمان ببرید که با این کار سرعت کار نیز بالا خواهد رفت.

قیچی شمشادزن

برای کوتاه نمودن چمن و سایر گیاهان زمین پوش که برگی هستند و شاخه های سخت و محکمی ندارند مورداستفاده قرار می‌گیرد. چنانچه فضای بزرگی که با چمن پوشانده شده باشد معمولا از دستگاه چمن زن استفاده خواهد شد، ولی اگر محدوده کوچک باشد یا برای مرتب نمودن لبه ها در مساحت های مختلف از قیچی چمن زن بسیار استفاده می‌شود. این قیچی همانند یک قیچی معمولی است و تیغه ممکن است به صورت افقی یا عمودی قرار گرفته باشد.

تیغه های افقی برای هرس چمن های کف و تیغه های عمودی نیز برای مرتب نمودن لبه های چمن می‌باشد. برای اینکه کار با این قیچی راحت تر باشد بعضی از مدل هایش دارای دسته های بلندتری می باشند که فرد بتواند به صورت ایستاده هم کار خود را انجام دهد.

تیغه های قیچی باغبانی

شکل ظاهری تیغه های قیچی باغبانی متفاوت است، این بدان معناست یک تیغه ممکن است از دو طرف تیز باشد و تیغه دیگر تخت باشد که این نوع از تیغه ها سندانی نام دارد. این تیغه ها برای بریدن شاخه های ضخیم و محکم کاربرد فراوانی دارد.

تیغه های دیگری نیز وجود دارد که دارای یک لبه تیز است و لبه آن از کنار آن میگذرد. این مدل قدرتی همانند سندانی ندارد ولی برش های تمیزتر و دقیق تری را انجام می‌دهد. چنانچه شاخه هنوز سبز باشد و حالت چوبی نداشته باشد اگر از تیغه سندانی استفاده کنید احتمال له شدن شاخه ها بسیار بالا خواهد رقت.

مدل های دیگری از تیغه نیز وجود دارد که هر دو لبه آن ها تیز می‌باشد که عملکرد آن دقیقا همانند یک قیچی است، و دو تیغه زمانی که به یکدیگر برسند جسم را خواهد برید و برای بریدن شاخه های نازک تر کاربرد بسیاری دارد و این تیغه ها ممکن است حالت مقعر داشته باشند.

تیغه قیچی باغبانی

بهترین برندهای قیچی های باغبانی

همانطور که بیان شد این قیچی ها مدل های متفاوتی دارند که هرکدام کاربرد خاصی دارند. به همین منظور در هریک از مدل ها برندهای مختلف محصولات متنوعی تولید کرده اند و ویژگی های منحصر به فردی را برای ابزارآلات خود در نظر گرفته اند. اما در این میان می توان به برندهایی چون نووا، رونیکس، واستر و استارلکس اشاره نمود که از نظر کیفیت تمام تلا خود را کرده اند که در رتبه های بالا و در کنار رقبای خود قرار بگیرند.

قیمت خرید انواع قیچی باغبانی در فروشگاه علمایی

شما می توانید در این دسته بندی تمامی مدل های مختلف از انواع قیچی باغبانی که یکی از مهم ترین ابزارآلات باغبانی محسوب می شوند را به همراه لیست قیمتی شان در وبسایت olamaee.com مشاهده و بررسی نمایید و در نهایت ابزارآلات مناسب خود را انتخاب و به صورت آنلاین در این وبسایت ثبت سفارش نمایید. به جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محصولات، مقایسه و بررسی بیشتر آن ها می توانید از طریق شماره های ثبت شده با همکاران ما در بخش فنی و فروش در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دلیل بازگشت وجه

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587