• آپارات
    icon
  • روبیکا
    icon
  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

دستگیره دوتکه

معرفی دستگیره دو تکه

دستگیره دو تکه که به آن دستگیره رزت نیز گفته می‌شود، در حال حاضر یکی از پرکاربردترین و مدرن‌ترین انواع دستگیره‌ها است. این محصول از دو تکه اهرم دستی برخوردار بوده و یک بخش کلید خور دارد. خاص بودن این محصولات و اختلافات اساسی و ظاهری آن‌ها با دیگر انواع دستگیره‌ها باعث شده تا بسیاری از افراد به خرید دستگیره در دو تکه تمایل داشته باشند. در این مقاله قصد داریم به بررسی دستگیره در دو تکه پرداخته و انواع و مزایای این محصولات، کاربردها و طریقه نصب آن‌ها را بیان کنیم.

در حال حاضر تولید کنندگان دستگیره‌های درب‌ها را در دو مدل اصلی پلاک و یا یک تکه و دستگیره‌ های دو تکه طراحی و تولید کرده و به بازار مصرف ارائه می‌دهند. دستگیره رزت را می‌توان یکی از جدیدترین انواع این محصولات به شمار آورد که بخش دستگیره و قفل آن از یکدیگر کاملاً جدا شده است. وجود این ویژگی به زیباتر شدن این ابزارها کمک می‌کند.

این محصولات در واقع زیرمجموعه‌ای از دستگیره درب چوبی به شمار رفته و می‌توان آن‌ها را نوعی دستگیره درب چوبی دو تکه محسوب کرد. این تجهیزات طراحی بسیار ساده‌ای هم داشته و در دو مدل کلاسیک و مدرن تولید می‌شوند.

انواع دستگیره دوتکه

دستگیره در دوتیکه از لحاظ جنس متریال در مدل‌های متنوعی، ساخته شده و می‌توان آن را در انواع دستگیره در دو تکه آلومینیومی، زاماک، برنجی و .. دسته بندی کرد.

دستگیره های دو تکه آلومینیومی با استفاده از دسته‌هایی از همین جنس به وجود آمده‌اند. کیفیت این محصولات با توجه به جنس آلومینیوم به کار رفته در ساختار آن‌ها متفاوت بوده و نوع آبکاری و پرداخت این محصولات نیز کیفیتشان را با تحول مواجه می‌کند.

دستگیره در دو تیکه زاماک با دسته‌ای از جنس زاماک ساخته شده که یکی از بهترین آلیاژها برای ساخت دستگیره است. طراحی بسیار مناسب و جنس مرغوب این نوع دستگیره‌ها باعث شده تا خرید دستگیره درب چوبی دو تکه بهریزان از جنس زاماک افزایش قابل توجهی پیدا کند.

این محصولات از آبکاری با کیفیتی برخوردار شده و پرداخت مناسبی هم دارند. شما می‌توانید دستگیره دو تکه بهریزان ساخته شده از جنس و آلیاژ برنج را نیز برای خرید در نظر بگیرید.

از آنجایی که تولید کنندگان کمتری به استفاده از این متریال در ساخت دسته‌های دستگیره تمایل نشان می‌دهند، پس این محصولات قیمت بالاتری هم دارند. بنابراین اگر تمایل به خرید دستگیره دو تکه ارزان‌ قیمت دارید بهتر است این محصولات را برای خرید در نظر نگیرید.

مزیت‌های دستگیره دو تکه

یکی از مهمترین ویژگی‌ها و مزایای دستگیره‌ درب دو تیکه و یا رزت زیبایی ظاهری آن است. این محصولات به دلیل برخورداری از دو تکه و خالی بودن فاصله میان دستگیره و بخش رزت، زیبایی و ظاهر منحصر به فردی دارند.

تنوع متریال و جنس

در حال حاضر تولید کنندگان انواع دستگیره درب دوتیکه را از آلیاژها و جنس‌های متنوعی طراحی و تولید می‌کنند. پس شما می‌توانید بر اساس سلیقه شخصی و البته بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید به انتخاب و خرید دستگیره رزت متناسب با نیازها و مصارف خود دست بزنید.

از آنجایی که این محصولات در انواع مدل‌های کلاسیک و مدرن طراحی و تولید شده و به بازار مصرف ارائه می‌گردند، پس تفاوتی ندارد که محیط زندگی و یا درب شما به چه سبکی طراحی و تزئین شده است.

چه سبک طراحی درب، مدرن باشد و چه کلاسیک باز هم می‌توانید متناسب با آن دستگیره درب دو تکه را انتخاب و خریداری کنید.

برای نمونه اگر درب شما از سبک کلاسیک برخوردار شده، بهتر است دستگیره‌ای را برای آن در نظر بگیرید که از طرح و نقش بیشتری بهره‌مند شده و با آن تناسب دارد. اما برای سبک‌های مدرن‌تر انتخاب دستگیره‌های ساده‌تر و با طرح و نقش کمتر انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

در شرایط کنونی استفاده از انواع مختلف درب ضد سرقت افزایش قابل توجهی پیدا کرده و بسیاری از افراد این محصولات را برای ساختمان خود انتخاب و خریداری می‌کنند.

شما می‌توانید برای این درب‌ها نیز از دستگیره در دو تکه استفاده کرده و فرایند ساخت آن را تکمیل کنید. این نوع دستگیره‌ها به راحتی بر روی انواع مختلف درب‌های ضد سرقت نصب شده و می‌توانند به افزایش امنیت شما کمک کنند.

آموزش نصب دستگیره دوتکه

یکی از مباحث و موضوعات اساسی برای خریداران و مصرف کنندگان انواع مختلف دستگیره‌ های دو تکه، آگاهی از شیوه نصب و بهره‌برداری از این محصولات است. نکته مهمی که باید در این خصوص در نظر داشته باشید توجه به قفل به کار رفته در ساختار دستگیرههای رزت است.

لازم است بدانید که قفل این دستگیره‌ها حتماً باید از نوع سوئیچی انتخاب شده و ‌فاصله‌ای در حدود ۴۵ میلیمتر داشته باشد. از سوی دیگر شما باید حتماً سوراخ عبور پیچ فیکس بر روی این قفل‌ها را مشاهده کنید. در واقع دستگیره درب دوتیکه باید حتماً با استفاده از پیچ فیکس نصب شود.

در غیر این صورت پس از گذشت مدت زمانی کوتاه دستگیره مورد نظر بر روی درب شما شل می‌شود. پس دوباره باید آن را نصب کنید.

از سوی دیگر بسیاری از افراد تاکنون از دستگیره‌های پلاک استفاده می‌کرده و الان تمایل دارند این دستگیره‌ها را با یک دستگیره دو تکه تعویض و جایگزین نمایند. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید بهتر است پیش از اقدام به نصب، محل پیچ دستگیره پیشین خود را حتماً با استفاده از مصالحی از قبیل بتونه به طور کامل پوشش داده و به رنگ آمیزی آن نیز اقدام کنید.

کاربردهای دستگیره رزت

یکی از مهمترین ویژگی‌ها که می‌توان آن را مزیت عمده دستگیره‌های رزت نیز به شمار آورد کاربردهای متنوع و گوناگون این محصولات است. به نحوی که شما می‌توانید پس از خرید دستگیره دو تکه بهریزان آن را در هر مکان و یا هر نوع دربی که ترجیح می‌دهید نصب و بهره‌برداری نمایید.

دستگیره‌ های دو تکه به ویژه برای درب‌های ورودی آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی بسیار مناسب بوده و گزینه‌ای کارآمد برای نصب شدن بر روی درب اتاق‌ها و یا سرویس‌های بهداشتی منازل و محیط‌های کار هستند. در واقع و از آنجایی که در این نوع دستگیره‌ها توجه به سمت باز شدن درب اهمیتی ندارد، پس می‌توانید آن‌ها را بر روی انواع مختلفی از درب‌ها نصب نموده و مورد بهره برداری قرار دهید.

دلیل بازگشت وجه

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587