• آپارات
    icon
  • روبیکا
    icon
  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

قفل درب

آشنایی با قفل درب

قفل درب یکی از قطعاتی است که داخل دستگیره و درب قرار میگیرد و مدل های مختلفی دارد که هرکدام قابلیت ها و کارایی متفاوتی دارند. به همین دلیل باید با توجه به نوع درب و کارایی آن باید قفل مناسبی انتخاب گردد تا درب به راحتی باز و بسته شود. این قفل ها در مدل های مختلفی همچون "سوئیچی، سرویسی، کلیدی و ضد سرقت" وجود دارند. که هرکدام مناسب دستگیره و درب به خصوصی هستند که در ادامه به طور کامل در خصوص تمامی آنها توضیح داده شده است.

انواع قفل درب

قفل کلیدی معمولا برای درب های اتاقی مورد استفاده قرار میگیرند که با قرار داده کلید به تنهایی داخل ان می توان قفل را باز و بسته نمود. این قفل از از دوطرف امکان باز و بسته شدن را دارد و نیز از هر دوطرف به اصطلاح کلید خور می باشد. برای این نمونه ها هیچ گونه سیلندری مورد استفاده قرار نمی گیرد.

قفل های سرویسی به گونه ای است که باید برای آن از سیلندر سرویسی استفاده کرد. این سیلندرها تنها از یک سمت قابلیت قفل شدن دارند و معمولا برای درب سرویس های بهداشتی استفاده می شود تا تنها از داخل بتوان درب را قفل و یا باز نمود. اما مشکلی که این موارد دارند این است که اگر فردی از داخل قفل کند و سپس ان را نتواند باز کند. سایر افراد در خارج باید به سختی درب را باز کنند و در اینجا حتما باید یک فنی یا کسی که بلد باشد حضور داشته باشد.

قفل سوئیچی در واقع ترکیبی از نوع سرویسی و کلیدی مباشد. یعنی از یک سمت کلید می خورد و از سمت دیگر با استفاده از یک پیچ قفل می گردد. این قفل ها معمولا برای درب اتاق خواب کودکان، برخی از ورودی ها و سایر موارد مورد استفاده قرار میگیرد و حتما برای استفاده از آن باید از سیلندر سوئیچی استفاده نمود. توجه داشته باشید که سیلندرهای سوئیچی و سرویسی بایکدیگر طبق توضیحاتی که داده شد با هم تفاوت دارند و با توجه به کارایی مورد نظر باید گزینه مناسب را انتخاب نمایید.

قفل ضد سرقت ساختاری متفاوت از قفل های معمولی دارند و دارای دو نوع متفاوت کوچک و بزرگ می باشد. این قفل ها برای درب های ورودی ساختمان منزل و یا اداره جات بسیار مناسب هستند و معمولا قفل بزرگ آن در قسمت پاییبی درب جای دستگیره نصب می گردد و قفل کوچک آن بالای درب برای محافظت و امنیت بیشتر استفاده می گردد. این نوع قفل ها از آنجایی که سلیندرهای مستحکم و بزرگی دارند که تمامی درب را میگیرند، از نظر امنیت بسیار قویتر و بهتر عمل می کنند و هرگز نمی توان آن ها را بدون کلید باز نمود.

نکات مربوط به خرید قفل درب

برای خرید قفل درب به دو نکته کاملا توجه داشت: اولا آکس و اندازه های قفل باید به درستی و با توجه به نوع درب و دستگیره انتخاب شوند تا سایز مناسبی داشته باشند و کاملا فیکس شوند. دوما نوع قفل می باشد که چه عملکردی داشته باشد. در بالا تمامی نمونه ها توضیح داده شده است و باید با توجه به نیاز و موقعیت درب، مدل مناسب را انتخاب نمود.

علاوه بر نوع و عملکرد، باید به نکات دیگری چون برند محصول، کیفیت کالا و جنس ان توجه داشت. قطعا هرچه جنس قفل مرغوب تر باشد، از نظر امنیتی بهتر است و بازکردن آن دشتوارتر خواهد بود.

بهترین برند قفل درب

در میان برندهایی که تولید کننده انواع یراق آلات درب هستند، برندهایی مانند کاوه صنعت، بهریزان، سارو، باتیس و زانیس قفل درب تولید می کنند که در این بین تنها برند کاوه صنعت تمامی مدل های قفل را دارا می باشد و سایر برندها تنها مدل سوئیچی دارند و شما می توانید با توجه به شرایط و موقعیت درب و میزان بودجه ای که برای آن در نظر دارید، برند مناسب خود را انتخاب نمایید.

خرید قفل درب به صورت آنلاین

شاید در نگاه اول خرید این محصول به صورت اینترنتی کمی دشوار و غیر قابل اطمینان باشد. اما در صورتی که شما از فروشگاه های معتبر خرید نمایید. به خصوص اگر از نمایندگان رسمی شرکت های تولید کننده باشند بسیار بهتر است. می توانید قبل با خیالی آسوده محصول مناسب خود را خرید کنید. در صورتی که برای نتخاب نوع قفل و کارایی آن مطمعن نیستید می توانید قبل از خرید از کارشناسان فروش و درخواست راهنمایی داشته باشید. فروشگاه علمایی از جمله فروشگاه های آنلاینی است که نمایندگی رسمی برندهای ذکر شده را دارا می باشد و هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین تمامی محصولات خود را عرضه می نماید. همچنین قبل از خرید برای فراهم ساختن تجربه ای بهتر رای مشتریان خود، به آنها مشاوره رایگان می دهد.

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587