• آپارات
  icon
 • روبیکا
  icon
 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

متر

متر ابزاری است که صرفا مربوط به یک حوزه و تخصص خاص نمی باشد، بلکه یک ابزار اندازه گیری است که برای همه کاربرد دارد و از آن استفاده متفاوتی دارند. همانطور که می دانید متر ابزاری برای اندازه گیری فواصل مختلف می باشد که البته مدل های مختلفی دارد که با توجه به نوع اندازه گیری و میزان جزئیاتی که مدنظر باشد، با یکدیگر تفاوت دارند. استفاده از این ابزار دستی آنقدر گسترده می باشد که تمامی افراد ممکن اعم از متخصص و کارآزموده یا افراد خانه دار و یا کوچ و بزرگ به آن نیاز داشته باشند. البته همان طور که بیان شد نمونه های پیشرفته ای نیز وجود دارد که صرفا برای متخصصین و مهندسین کاربرد دارند. برای آشنایی بیشتر این ابزار در ادامه به انواع آن و ویژگی های هرکدام پرداخته شده است:

آشنایی با انواع متر

 • متر دستی

متر دستی از جمله ساده ترین نمونه های این ابزار می باشد که برای اندازه گیری فواصل مختلف استفاده قرار میگیرد، برای استفاده از آن باید نوک متر را در یکی از دو نقطه مورد نظر قرار داد و سپس آن را کشید تا به نقطه دیگر برسد و متراژ آن را بدست آورد. این نوع متر در دو حالت پارچه ای و فلزی و با متراژ مختلف وجود دارد که افراد با توجه به نیاز خود مناسب ترین محصول را برای خود تهیه می کنند. البته لازم است بدانید این نمونه متر از آنجایی که دستی می باشد از دقت اندازه گیری بالایی برخوردار نمی باشد و احتمال خطا بالا می رود.

 • متر لیزری

متر لیزری نسبت به نمونه قبلی از دقت بالاتری برخوردار می باشد. زیرا این مدل با استفاده از نور لیزر فاصله دو نقطه را اندازه گیری می نماید. برای استفاده از این ابزار لازم است در یکی از نقاط مورد نظر ایستاد و با انداختن نور لیزر بر روی نقطه مقابل، فاصله را تعیین نمود. در این دستگاه اندازه دو نقطه به صورت یک عدد بر روی صفحه دیجیتال دستگاه نمایش داده خواهد شد، به همین دلیل است که درصد خطای اندازه گیری بسیار پایین می باشد.

 • متر مهندسی

اما به جز نمونه های ساده و لیزری، نمونه پیشرفته تری چون متر مهندسی وجود دارد که با استفاده از آن علاوه بر اندازه گیری فاصله دو نقطه می توان برخی از محاصبات ریاضی مانند محاسبه محیط، مساحت و حجم، انجام معادلات فیثاغورث و سایر موارد را انجام داد. این دستگاه ها بسیار دقیق می باشد که درصد خطای آن بسیار پایین است و معمولا برای کارهای مهندسی، ساختمانی و تولید قطعات بزرگ برای یک فضای خاص از آن استفاده می شود.

مقایسه مترهای دستی، لیزری و مهندسی

 • از نظر درصد خطا: یکی از مهم ترین مواردی که در خصوص این سه نوع ابزار وجود دارد، درصد خطای اندازه گیری می باشد و همان طور که بیان شد، به ترتیب نمونه دستی از لیزری و نیز لیزری از مهندسی درصد خطای بالاتری دارند.
 • از نظر کاربرد: ابزار باید بیان کرد متر دستی و لیزی صرفا فاصله نقاط را اندازه میگیرند، در حالی که متر مهندسی علاوه بر اندازه گیری، برخی از محاسبات ریاضی را نیز انجام می دهد.
 • از نظر وسعت کار: از آنجایی که متر دستی یک حلقه نوار فلزی و یا پارچه ای می باشد، معمولا محدودیت اندازه گیری دارند و غالبا برای محیط های کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرد. اما در خصوص متر لیزری و مهندسی از آنجایی که برد نور لیزر تعیین کننده می باشد، می توان برای محیط هایی که وسعت بیشتری دارند استفاده کرد. البته نکته ای که در خصوص کار با این دو ابزار وجود دارد این است که حتما باید نور لیزر روی یک سطح بیفتد تا بتواند فاصله مابین را اندازه گیری نماید.
 • از نظر قیمت کالا: قطعا هرچه کارایی و ویژگی های متر بیشتر باشد قیمت بالاتری خواهد داشت. به طبع قیمت متر دستی از لیزری و لیزری از مهندسی مناسب تر خواهد بود. همچنین به ترتیب برای مصارف خانگی، ساخت و ساز و کارهای صنعتی و مهندسی پیچیده مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید آنلاین انواع متر

برای خرید بهترین و مناسب ترین متر برای خود می توانید خیلی راحت و ساده به صورت اینترنتی تمامی مدل ها را با ویژگی ها و مشخصاتی که دارند، بررسی نمایید. در هنگام بررسی وبسایت ها سعی کنید از مواردی که معتبر و قابل اطمینان هستند خرید خود را انجام دهید تا امکان پیگیری سفارش خود را داشته باشید. به عنوان مثال فروشگاه علمایی یکی از وبسایت هایی می باشد که به عنوان نمایندگی رسمی شرکت هایی چون نووا، رونیکس، آروا و توسن شناخته شده است و تمامی محصولات آن ها را به صورت اینترنتی به تمامی نقاط ایران عرضه می کند.

دلیل بازگشت وجه

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587