• آپارات
    icon
  • روبیکا
    icon
  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

اره

اره برقی

اره یکی از ابزارآلات مهم در صنعت نجاری به شمار می‌رود. شکل ساخت اره از گذشته تا کنون با توجه بهر پیشرفت علم و فناوری دستخوش تغییراتی شده است. اره‌ها انواع مختلف با کارکردهای متفاوت دارند. بعضی از آنها دندانه درشتی دارد و برخی از آنها دارای دنده‌های ریز هستند.

انواع اره برقی
نام اره کاربرد اره
اره فارسی بر برش زاویه دار
پروفیل بر برش انواع پروفیل
اره زنجیری برش تنه درختان
اره گردبر برش لبه های چوب به صورت گرد
اره میزی برش قطعات و ورقه های چوب به صورت سری
اره چکشی (عمودبر) برش طرح و نقش های خاص و لبه کاری

انواع اره چوب‌ بری

اره‌های چوب‌ بری شامل اره‌های عمود بر، فارسی بر، گرد بر، عمودی بر، زنجیری، افقی و مدل های دیگر می‌شود.

از این اره بیشتر برای سطوحی مثل برش آهن و چوب استفاده می‌شود. اره‌های عمود بر قابلیت انجام برش بر روی سطوح کم ضخامت را دارند و به دو نوع صنعتی و غیرصنعتی تقسیم می‌شوند.

اره فارسی بر برای برش فارسی یا زاویه 45 درجه کاربرد دارد. از این اره بیشتر بری صنعت چوب‌ بری و دکوراسیون منزل مثل درست‌کردن قاب عکس، کف‌پوش و سایر موارد استفاده می‌شود. یکی از بهترین مدل ها در این نوع از اره ها اره فارسی بر کشویی رونیکس مدل 5301 است که دارای طرفداران زیادی است.

برای برش طولی و عرضی چوب‌هایی مثل نئوپان، ام‌دی‌اف و ... از اره گرد بر استفاده می‌شود. تیغه‌های این دستگاه قابلیت تعویض دارد که به همین دلیل نوعی اره همه‌کاره به‌حساب می‌آید. اره دیسکی، ورق بر، نفوذی و ... از دیگر اسامی اره‌های گرد بر هستند.اره برقی

اره موتوری یا زنجیری برای برش‌کارهای باغبانی، مثل برش تنه درخت، هرس کردن و بعضی از عملیات‌های آتش‌نشانی مورداستفاده قرار می‌گیرد. استفاده از اره زنجیری نیاز به دانش و تخصص دارد و در غیر این صورت ممکن است آسیب‌های جسمی به همراه داشته باشد. اره‌های زنجیری در دو نوع بنزینی و برقی ساخته می‌شود و دارای تیغه با سایزهای مختلف است.

بیشتر برای کارهای سخت مثل کارهای تأسیساتی ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرد. اره افقی بر در سایزهای مختلف باقدرت‌های موتوری متفاوت به بازار عرضه می‌شود و برای کارهایی نظیر برش لوله، گچ، سیمان، فلز و... کاربرد دارد. اره افقی بر رونیکس مدل 4221 از بهترین اره ها در این نوع می‌باشد که توسط فروشگاه علمایی به فروش می‌رسد.

اره فلکه یا نواری برای صنعت مبلمان سازی بیشترین استفاده را دارد. اره جاری به دو صورت عمودی و افقی به بازار عرضه می‌شود و برای کارهایی نظیر برش طولی، برش چوب ضخیم یا نازک، برش فاق و زبانه و همچنین ایجاد انواع قوس مورداستفاده قرار می‌گیرد.

از این اره بیشتر برای کارهای ظریف هنری نظیر منبت‌کاری استفاده می‌شود. اره مویی در دو نوع برقی و دستی به بازار عرضه می‌شود و برای برش تخته چندلا و ایجاد منحنی بیشترین کاربرد را دارد.

اره‌های میزی در قدرت‌های موتوری مختلف به بازار عرضه می‌شود. هر چه قدرت موتور بالاتر باشد، توان برش قطعات بزرگ و با ضخامت در اره‌های مویی بیشتر است. این اره‌ها به اره دورکن نیز معروف است و برای برش قطعه‌های چوب طولی و عرضی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اره میزی

مهم ترین نکات خرید اره

در هنگام خرید اره بهتر است به مواردی که در قسمت زیر اشاره است توجه کنید. انتخاب اره متناسب با نیاز یکی از اولویت‌های هر فردی در هنگام خرید این دستگاه است.

هرچه وزن اره سبک‌تر، استفاده و کاربری آن آسان‌تر است و در مقابل هرچقدر وزن دستگاه سنگین‌تر، حفظ تعادل و شرایط کار با آن دشوارتر خواهد بود.

تیغه اره ارتباط مستقیمی باقدرت موتور دارد. هرچقدر طول تیغه اره بیشتر باشد، قدرت و حجم دستگاه بیشتر و در نتیجه وزن آن سنگین‌تر خواهد شد.

قدرت اره‌های برقی با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال اره‌های بنزینی نسبت به اره‌های برقی قدرت بیشتری دارد و میزان محاسبه آنها بر حسب وات است. هرچقدر قدرت دستگاه بیشتر باشد سرعت اره و میزان کارایی آن نیز بالاتر خواهد بود.

حجم موتور ارتباط مستقیمی باقدرت دستگاه دارد. حجم موتور بیشتر، قدرت دستگاه بیشتر و به طبع مصرف سوخت بالاتر را به همراه خواهد داشت. از اره‌های با حجم موتور بالا بیشتر برای برش چوب‌های سخت استفاده می‌شود.

داشتن محافظ تیغه در اره برای حمل این دستگاه یک امر ضروری تلقی می‌شود. تیغه‌های اره بسیار برنده و خطرناک است که در اثر برخورد به بدن می‌تواند آسیب‌هایی را به همراه داشته باشد. اما اگر تیغه‌های اره دارای محافظ باشند، با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را حمل کنید و هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

انتخاب بهترین برند اره

امروزه اره‌ها توسط برندهای مختلف تولید می‌شود که هرکدام ویژگی‌های خاص خود رادارند. اره‌های رونیکس، هیوندای، دیوالت، هوم لایت،کنزاکس، باکستر، ساواری، پایونیر، افکو و.. از محبوب‌ترین اره‌های موجود در بازار هستند. شما می توانید محتولات تمامی برندها را در این صفحه مشاهده نمایید و پس از مقایسه و بررسی ویژگی های هر یک، بهترین گزینه را انتخاب و از وبسایت علمایی خریداری کنید. در صورتی که نیاز به راهنمایی دارید می توانید قبل از خریدبا کارشناسان ما از طریق شماره تلفن زیر در تماس باشید.

دلیل بازگشت وجه

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587