• آپارات
  icon
 • روبیکا
  icon
 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

تراز

تراز ابزاری برای سنجش میزان شیب می باشد که معمولا در ساخت و ساز بسیار کاربرد دارد تا بتوان با استفاده از آن میزان شیب سطح زمین را بررسی نمود. این ابزار دستی که نسبتا ابزار کوچکی است، از حساسیت بالایی برخوردار می باشد و باید در نگهداری آن بیشترین دقت را داشت که آسیبی نبیند. از این ابزار علاوه بر محاسبه میزان شیب سطح زمین می توان برای تراز بود، ساختمان ها و دیوارها، نصب اجسام به صورت موازی و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. تراز نیز مانند متر مدل های مختلف دارد که هرکدام کاربرد بخصوصی دارند که در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح داده شده است.

آشنایی با انواع تراز

تراز دستی نمونه ساده ای می باشد که برای محیط های بسیار کوچک و کارهای سبک می توان استفاده کرد. این ترازها در واقع دارای مایع سبز رنگی هستند که هنگامی که بر روی سطح به صورت ثابت قرار داده می شود، که مایع بر روی نقطه مورد نظر قرار میگیرد و با توجه به خطوطی که بر روی مخزن آن کشیده شده است، می توان میزان شیب سطح را شناسایی کرد. البته استفاده از این ابزار خطای اندازه ای بسیار بالایی دارد، زیرا باید به صورت چشمی اندازه گیری نمود. معمولا از این ابزار برای مصارف خانگی و عمومی که به حساسیت بالایی احتیاج نباشد به کار گرفته می شود. تراز لیزری ابزاری بسیار دقیق تر از مدل دستی می باشد که با استفاده از نور لیزر میزان شیب سطح را بررسی می کند. این مدل ها به صورت دیجیتال هستند و به صورت دقیق اندازه گیری را انجام می دهند، به همین علت برای کارهای تخصصی و حرفه ای بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. ترازهای لیزری خود انواع متفاوتی دارد که بسته به نوع نیاز و ویژگی های مورد نظر کاربرد متفاوتی خواهند داشت که در بخش زیر این موارد توضیح داده شده اند:

انواع تراز لیزری

نحوه استفاده از تراز

برای استفاده از این ابزار باید آن را به صورت ثابت در یک نقطه قرار دهید تا تراز شود بتواند اندازه گیری نماید. ترازهای دستی را باید اشخاص به صورت دستی ان را تراز نمایند، اما در مورد برخی از مدل های لیزری  که خودتراز هستند، در صورت ثابت ماندن می توانند تنظیم شوند. برای بهبود کیفیت کار بهتر است آن را بر روی پایه تراز قرار دهید تا اندازه گیری دقیق تر صورت بگیرد. پایه های آن ممکن است از نمونه هایی باشند که بر روی زمین قرار می گیرند و یا بر روی دیوار که می توان از هر دو مدل استفاده نمود.

ابزار تراز برای چه حوزه هایی کاربرد دارد؟

 1. تنظیم شیب سطح زمین در ساختمان
 2. سنجش عمود بودن دیوارها با سطح زمین
 3. سنجش موازی بودن دیوارهای ساختمان
 4. آینه کاری، کاشی کاری و چینش سرامیک ها
 5. نصب انواع کمد و کابینت

پرفروش ترین محصولات تراز

قطعا برای خرید این کالا با توجه به ویژگی های محصولات، قیمت و نیاز افراد ممکن است انتخاب افراد متفاوت باشد اما اگر بخواهید به صورت کلی نگاهی به پرفروشترین محصولات این دسته داشته باشید می توان به "تراز لیزری بوش مدل GCL 2-15" ، "تراز لیزری 360 درجه نور سبز توسن مدل M3602 GLL" و "تراز لیزری دوخط نووا مدل 2663" اشاره کرد که بهترین کیفیت را در عملکرد دارند.

گارانتی محصولات تراز

هیچ کدام از این کالاها به جز برند ترازهای بوش گارانتی ندارند، زیرا بسیار حساس هستند و در اثر کوچکترین ضربه ممکن است صدمه ببیند، البته امروزه اکثر تولید کننده ها سعی بر این دارند که یک محافظ پلاستیکی مقاوم برای ترازها قرار دهند تا حالت ضربه گیر داشته باشند و دستگاه آسیب کمتری ببیند.

خرید آنلاین تراز

شما می توانید این ابزار را به صورت آنلاین تهیه نمایید. برای این کار می توانید در وبسایت فروشگاه علمایی مناسبترین محصول خود را انتخاب نمایید و سپس سفارش خود را ثبت کنید. همچنین می توانید به صورت تلفنی مشاوره رایگان دریافت نمایید و پس از آن محصول انتخابی خود را با کارشناسان فروش اطلاع دهید تا در اسرع وقت سفارشات را پردازش و ارسال نمایند.

دلیل بازگشت وجه

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587