• آپارات
  icon
 • روبیکا
  icon
 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

اکسسوری آشپزخانه

 • فیلتر قیمت

 • برند محصولات

 • کالاهای موجود

جالیوانی، انواع آبچکان‌های دیوار و رومیزی، بخشی از اکسسوری آشپزخانه محسوب می‌شوند. طبیعی است که در صورت نبود هر یک از این وسایل، آشپزی و مدیریت ظروف آشپزخانه، بسیار سخت خواهد شد. اما انواع اکسسوری آشپزخانه، محدود به همین وسایل نمی‌شوند. سبد‌های سوپر مارکتی و یخچالی، یکی از انواع اکسسوری جدید آشپزخانه هستند که بسیار مورد استقبال خانواده‌های ایرانی قرار گرفته‌اند.

انواع اکسسوری آشپزخانه

قطعا شما هم از بهم ریختگی وسایل آشپزخانه، کلافه می‌شوید. کمبود فضای کافی برای چیدن ظروف آشپزخانه، هیمشه یکی از دغدغه‌های بانوان ایرانی بوده، اما امروزه با عرضه انواع اکسسوری آشپزخانه، این مشکل نیز بطور کامل حل شده است.

اکسسوری‌های آشپزخانه، به انجام بهتر و سریعتر کارها به هنگام آشپزی، ما را یاری می‌دهند. البته امروزه تنوع اکسسوری آشپزخانه، بسیار بالا بوده و برای تمامی نیازهای شما، حتما ابزاری خواهد بود تا کار را برای‌تان راحت کند.

سه دسته از اکسسوری‌های پرکاربرد آشپزخانه، شامل آویزهای کابینتی، آبچکان‌ها و سبدهای سوپر مارکتی می‌باشند. این اکسسوری‌ها، علاوه بر کمک به مدیریت وسایل آشپزخانه، دسترسی شما را به نقاط مختلف آشپزخانه، حتی دورترین نقطه آن، ممکن می‌سازد. که در ادامه به یکی از پرکاربردترین موارد یعنی آویزهای کابینتی خواهیم پرداخت.

اکسسوری-کابینت-آشپزخانه

آویزهای کابینتی

آویزهای کابینتی همچون جالیوانی و یا جاقاشقی، یکی از اکسسوری‌های آشپزخانه قدیمی در ایران‌اند. البته در گذشته، خانواده‌های ایرانی به اشکال مختلف از این نوع اکسسوری استفاده می‌کرده‌اند. البته مدل‌های جدید این نوع از اکسسوری امروزه با ظاهری زیبا و کاربردی‌تر نسبت به مدل‌های قدیمی وجود دارند.

اما یک جالیوانی باکیفیت، چه مشخصه‌هایی دارد؟ به هنگام خرید جالیوانی، بهتر است به موارد ذیل دقت کنید:

شما هم اکنون می‌توانید برای مشاهده آویز کابینتی مناسب با نیاز خود، از دسته آویزهای کابینتی فروشگاه علمایی با کلیک بر روی تصویر زیر دیدن نمایید

اکسسوری کابینت آشپزخانه چیست؟

بانوان همیشه برای استفاده بهینه از فضای داخلی کابینت، مشکل دارند. شکستن ظروف شیشه‌ای و افتادن وسایل به هنگام جابجایی ظروف، جزئی از اتفاقات ناگوار برای بانوان است. به تازگی، اکسسوری‌های کابینتی متفاوت جهت تسهیل دسترسی به کابینت طراحی شده‌اند. این اکسسوری‌های جدید شامل اکسسوری سبد سوپری، اکسسوری مجیک کرنر (کابینت کنج)، سطل ریلی و اکسسوری زیر سینک می‌باشند.

1. سبدهای سوپر مارکتی

یکی از پرکاربردترین اکسسوری‌ها در ایران، سبدهای سوپر مارکتی هستند. این نوع از سبدها، بدلیل تسهیل دسترسی به دیگر بخش‌های کابینت، افزایش ایمنی ظروف و همچنین بهبود نظافت محیط، در ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

این نوع از اکسسوری آشپزخانه، دارای انواع ثابت کف، ثابت بغل و متحرک می‌باشند. البته از هرکدام از این سبدهای سوپر مارکتی، برای نگهداری موارد مختلفی استفاده می‌کنند. هم اکنون می‌توانید از دسته سبدهای سوپر مارکتی در فروشگاه علمایی دیدن کنید:

سبد-سوپری-کابینتی

از این سبدها برای نگهداری مواد شوینده، ظروف شیشه‌ای و یا پیرکس، مواد غذایی بسته‌بندی شده و ظرف حبوبات، استفاده می‌شود. سبدهای سوپر مارکتی ثابت کف، ایمنی ظروف را به هنگام نگهداری افزایش داده و از بهم ریختگی کابینت، جلوگیری می‌کنند.

این سبدها عموما برای نگهداری لیوان و ظروف پرکاربرد روزانه، استفاده می‌شوند. این سبدهای سوپر مارکتی، برای نگهداری از ظروف ادویه پرکاربرد روزانه نیز و همچنین افزایش فضای در دسترس کابینت، مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر می‌خواهید به هنگام باز کردن درب کابینت، وسایلی همچون لیوان، ظروف پرکاربرد و یا ملاقه، دم دستتان باشد، بهتر است از این اکسسوری آشپرخانه، استفاده کنید.

این نوع از سبدهای سوپر مارکتی، دسترسی شما را به دورترین نقاط کابینت ممکن می‌سازد. این سبدهای سوپری مارکتی، امکان مدیریت بهتر ابزار آشپزی را برای شم فراهم می‌کند. همچنین این امکان برای شما همیشه فراهم است تا در یک لحظه و بدون دردسر، جای وسایل و ابزارهای آشپزی خود را تغییر دهید.

در بسیاری از آشپزخانه‌ها، کابینت‌هایی که کنج ساخته شده‌اند، عملا بی‌استفاده‌اند. حتی اگر بخواهید از این ظرفیت آشپزخانه خود نیز استفاده کنید، مجبورید برای هر بار جستجو، کل این کابینت‌ها را تخلیه کنید. اما با اکسسوری اشپزخانه مجیک کرنر که برای کابینت‌های کنج آشپزخانه طراحی شده‌اند، امکان دسترسی کامل به تمامی بخش‌های این کابینت‌ها، برایتان فراهم شده است.

این دسته از اکسسوری های نظم دهنده آشپزخانه، دارای دو مدل ریلی و چرخشی بوده و امکان استفاده دَوَرانی از فضای داخل کابینت کُنج را فراهم می‌کند. یکی از محصولات معروف در این دسته، مجیک کرنر‌های اکسسوری آشپزخانه ادلان هستند. این برند با با بهترین طراحی، علاوه بر حفظ کیفیت و متریال اکسسوری کابینت، ظاهری مرتب به وسایل داخل کابینت منزل شما می‌بخشد.به عنوان مثال مجیک کرنر کابینت زمینی ملونی مدل 2106 یکی از نمونه های موجود می باشد.

2. سطل‌های ریلی و اکسسوری‌های زیر سینک

استفاده از فضای زیر سینک بدلیل رطوبت بسیار بالا و وجود اتصالات متعدد، همیشه سخت و چالش برانگیز بوده است. اما با اکسسوری‌های کابینتی و زیر سینک، این امکان فراهم شده تا تمامی وسایل زیر سینک، در نهایت نظافت و نظم چیده شوند.

برای افزایش کارایی کاینت زیر سینک، می‌توانید از انواع اکسسوری‌های ریلی و زیر سینک استفاده نمایید. این نوع از اکسسوری‌ها، با در نظر گرفتن اتصالات زیر سینک تعبیه شده‌اند و دارای فضای خالی کافی برای اتصالات زیر سینک هستند.

سطل-های-زیر-کابینت

جدیدترین اکسسوری آشپزخانه

با افزایش تغییرات چیدمان منازل و همچنین ورود وسایل جدید به عرصه آشپزی، نیاز به اکسسوری های شیک آشپزخانه به یکی از چالش‌های روزمره تبدیل شده است. بسیاری از مواقع، با داشتن سبد سوپر مارکت کابینتی و آبچکان مجهز نیز، فضای کافی برای آشپزی وجود ندارد.

اما به تازگی، لوازم اکسسوری اشپزخانه نوینی در برندهای مختلفی همچون اکسسوری آشپزخانه اخوان و آدلان و به بازار عرضه شده‌اند. از جدیدترین نمونه‌های لوازم اکسسوری آشپزخانه می‌توان به اکسسوری نگهدارنده درب قابلمه و اکسسوری مخصوص ظرف‌های شکستنی اشاره کرد.

ظروف شکستنی، همیشه از با ارزش‌ترین وسایل بانوان در منزل هستند. جدا از ارزش مادی این ظروف، ارزش معنوی بالای آنان باعث شده تا دقت بانوان در نگهداری از آن‌ها، افزایش یابد. اما به هنگام آشپزی، احتمال خرابی و یا حتی شکستن این نوع از ظروف، افزایش می‌یابد. این نوع از اکسسوری، فضای داخلی کشو و کابینت را برای این دسته از ظروف، فیکس نموده و از تکان خوردن آن‌ها، جلوگیری می‌کند.

این اکسسوری عموما در دسته اکسسوری چوبی آشپزخانه، طبقه بندی می‌شود. برای حفظ کیفیت ظروف شکستنی، از چوب و یا پلاستیک فشرده برای ساخت این مدل از اکسسوری استفاده می‌کنند.

به هنگام پخت و پز، قرار دادن درب قابلمه برروی سطوح، مخصوصا در صورت شیشه‌ای بودن درب قابلمه، بسیار خطرناک است. البته راهکار قدیمی مدیریت درب قابلمه‌ها، قراردادن آن‌ها درون قابلمه بزرگتر بوده است، اما امروزه اشکال قابلمه، ماهیتابه و ظروف با هم تفاوت بسیار زیادی دارند.

اکسسوری نگهدارنده درب قابلمه فضایی امن جهت مدیریت درب قابلمه‌هایتان را برای شما فراهم می‌کند. این اکسسوری همچنین به خشک شدن سریعتر درب قابلمه پس از شست‌وشو و جلوگیری از ایجاد لک قطرات آب، کمک می‌کند.

1. جای قاشق و چنگال

این اکسسوری برای حفظ و نگهداری سرویس های قاشق و چنگال، چاقو و سرویس کفگیر و ملاقه در کشوها قرار می‌گیرند. این محصولات مدل های مختلفی دارند که بتوان در آن ها تمامی سرویس ها را در جایگاه تعیین شده قرار داد و یا برخی مدل ها کاربردهای مجزایی دارند و باتوجه به نیازتان می توانید بهترین مدل را انتخاب نمایید.

جاقاشق-و-چنگالی

2. آبچکان

آبچکان یا جاظرفی مدل های مختلفی دارد که با توجه به فضای موجود و سلیقه افراد انتخاب می گردد. همانطور که میدانید پس شست و شوی ظروف آشپزخانه باید آن ها را درون آبچکان قرار داد تا خشک شوند. این محصول مدل های مختلفی همچون "رومیزی، دیواری، داخلی" می باشد که با متریال مختلفی مانند چوب، استیل عرضه می گردند و می توانید بهترین مدل را خریداری نمایید.

3. جالیوانی

جالیوانی همانند آبچکان در کنار سینک قرار میگیرد تا دسترسی لیوان ها پس از شست و شو راحتتر و سریعتر باشد. برخی مدل های آن به صورت آویز هستند که بر روی جاظرفی آویزان می شوند و برخی دیگر دیواری و یا رومیزی می باشند و از آنجایی که لیوان ها به صورت برعکس بر روی آن قرار می گیرند به راحتی آبی در در حین شست و شو داخلشان مانده خارج می شود و هیچ گونه گرد و غباری داخل آن نمی نشیند.

جا-لیوانی

4. سطل زباله کابینتی

به عنوان آخرین مدل اکسسوری در آشپزخانه می توان به سطل زباله کابینتی اشاره کرد که به دو شکل تک و دو سطل عرضه می شود که معمولا در کابینت زیر سینک نصب می شوند تا بتوان در هنگام شست و شو زباله های موجود را داخل ان ها ریخت. از طرفی مدله ای دوگانه به جهت جداسازی زباله های خشک و تر بسیار بهتر و مناسب تر می باشد. البته باید در نظر داشته باشید که داخل کابینت فضای کافی برای نصب و قرارگیری آن وجود داشته باشد.

سطل-زباله-کابینتی

تفاوت اکسسوری کابینت با آبچکان

در میان تمامی اکسسوری‌های آشپزخانه، از دیرباز در ایران، استفاده از آبچکان، بسیار مرسوم بوده است. آبچکان‌های سنتی، براساس تجارب بزرگان به اشکال مختلف طراحی می‌شده است. اما امروزه، بر پایه تکنولوژی روز دنیا، علاوه بر آبچکان، امکان نگهداری از ظروف، در سبدهای سوپرمارکتی نیز فراهم شده است.

آبچکان عموما برای خشک نمودن ظروف، پس از شست‌وشو مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اکسسوری‌های کابینت که البته دارای تنوع بیشتری هم هستند، برای نگهداری، نظم دادن و استفاده بهینه از فضا، مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما برای دیدن انواع اکسسوری‌های کابینت، می‌توانید از طریق لینک ذیل، وارد صفحه محصولات اکسسوری کابینتی شوید.

خرید اینترنتی اکسسوری کابینت آشپزخانه

برای خرید اینترنتی اکسسوری‌ها، حتما به توضیحات عنوان شده برای هر محصول توجه کنید. همچنین بهتر است اصالت کالا از سوی فروشنده تایید شده و امکان ارتباط تلفنی و یا استفاده از پشتیبانی آنلاین بر روی وب‌سایت مذکور، فراهم باشد. قبل از تهیه اینترنتی اکسسوری کابینت، توصیه می‌کنیم حتما نیاز خود را واضح برای خود تعیین نمایید. چراکه هر یک از اکسسوری‌ های نظم دهنده آشپزخانه، دارای کاربرد متفاوتی هستند.

نحوه تهیه لوازم اکسسوری‌های اشپزخانه

هزینه‌های زیاد ساخت و اتصال اکسسوری‌های آشپرخانه در منزل، ریسک استفاده از این ابزارها را افزایش داده است. طبیعتا اگر فردی بعنوان مشاور، می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌های خرید، نصب و نگهداری از اکسسوری‌های آشپزخانه شود. شما می‌توانید بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ای، از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

کارشناسان فروشگاه علمایی، در دوره‌های طراحی دیزاین، آموزش دیده‌اند و می‌توانند متناسب با نیاز شما، اکسسوری آشپزخانه مورد نظر شما را پیشنهاد دهند. 

قیمت خرید اکسسوری‌های آشپزخانه

همانطور که در بالا توضیح داده شد، تمامی اکسسوری‌ها از نظر جنس و نوع و سایز تنوع بالایی دارند به همین جهت قیمت هرکدام متناسب با شرایط و ویژگی‌های کالا متغیر می‌باشد. در هنگام خرید این محصولات حتما باید با توجه به اندازه کابینت، یونیت‌های مناسب را سفارش دهید تا در هنگام نصب با مشکل رو به رو نشوید. در صورت خرید می‌توانید با کارشناسان ما در فروشگاه علمایی تماس بگیرید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587