• آپارات
    icon
  • روبیکا
    icon
  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

فرز آهنگری

فرز آهنگری چیست؟

فرز آهنگیری یکی از انواع فرزهای وجود در بازار می باشد که با توجه به نام آن بیشتر برای آهنگری و برش و تراش کاری ورقه های آهنی و فلزی استفاده می شوند. در حقیقت فرزها به دو دسته کلی سنگبری و آهنگری تقسیم می شوند که برای مواردی چون برش زدن، تراش کاری، سنباده زنی و سایش کاربرد دارند، اما هرکدام برای متریال های خاصی مناسب هستند. به عنوان مثال برای صفحات آهنی و فلزی، فرز آهنگری انتخاب می گردد و برای انواع سنگ، کاشی و سرامیک، دستگاه های سنگبری مناسب می باشند.

تفاوت فرز آهنگری و سنگ بری

مهم ترین تفاوتی که این دو دستگاه را نسبت به یکدیگر متمایز می سازد، اندازه و قطر صفحاتی است که بر روی آن ها قرار میگیرند. صفحاتی که برای فرز آهنگری استفا مناسب هستند دارای قطری معادل 220 میلیمتر می باشند، در صورتی که صفحات مناسب سنگبری قطرشان 230 میلیمتر است. به همین دلیل سرعت دستگاه های آهنگری نسبت به نمونه های سنگبری بیشتر است و حدود 8500 دور بر دقیقه می باشد، زیرا نیروی گریز از مرکز کمتری در آنها ایجاد می گردد. در مواقع ضروری در صورت داشتن فرز آهنگری می توان با برداشتن گارد محافظ و نصب صفحات بزرگتر، از آن به عنوان فرز سنگبری استفاده نمود، البته چنین کاری از نظر فنی توصیه نمی شود. زیرا هم از نظر ایمنی، خطرات احتمالی افزایش می یابد و هم به دستگاه فشار بیشتری وارد می شود. اما هیچ گاه چین کاری را به صورت برعکس انجام داد.

انواع فرز آهنگری

این دستگاه ها ممکن است به صورت دسته بلند و یا دسته کوتاه باشند که در هنگام کار با دستگاه این ویژگی بسیار اهمیت دار، زیرا در تسلط بر روی دستگاه و نیز فاصله موثر است و باید با توجه به نوع پروژه و نیاز خود مدل مناسب را انتخاب نمود. علاوه بر آن، این دستگاه ها از نظر کنترل سرعت باهم تفاوت دارند. به گونه ای که برخی مدل ها دارای کلید دیمر می باشند و می توان با استفاده از آن حالت های سرعتی دستگاه را انتخاب و تنظیم نمود. اما برخی دیگر دارای کلید گازی هستند و هرچه بیشتر فشار داده شوند سرعت دستگاه افزایش می یابد.

برندهای تولیدکننده فرز آهنگری

تمامی برندهایی که در حوزه ابزارآلات فعالیت دارند به تولید چنین محصولی پرداخته اند، زیرا یکی از لوازم ضروری جوشکاری و آهنگری می باشد. برخی از مهم ترین برندهای شناخته شده مانند بوش، رونیکس، توسن، هیوندای و نووا این محصول را تولید می کنند که دارای مشخصات و ویژگی های منحصر به فردی می باشند و می توان با توجه به قابلیت ها و بودجه مورد نیاز، مناسبترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

نمایندگی های معتبر فروش فرز آهنگری

برای خرید فرز آهنگری بهتر است حتما به مراکز معتبر و نمایندگی رسمی برندهای موجود مراجعه نمایید تا بتواند دستگاهی با اصلات و بادوام و به همراه گرانتی و خدمات پس از فروش تهیه کنید. در این بین می توان به فروشگاه علمایی که به عنوان نمایندگی رسمی بسیاری از شرکت هایی که بالا ذکر شده اند شناخته شده است، محصولات مورد نظر خود را به صورت آنلاین از سراسر کشور تهیده و دریافت نمایید.

دلیل بازگشت وجه

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587