• آپارات
    icon
  • روبیکا
    icon
  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

چکش تخریب

چکش تخریب چیست و چه کاربردی دارد؟

چکش تخریب از جمله ابزارآلات برقی می‌باشد که جزو دسته‌بندی دریل ها قرار می‌گیرد. این ابزار با استفاده از قدرت و نیرویی که دارد توانایی تخریب انواع دیوار، مصالح و بتن را دارد. در حقیقت این ابزار به نوعی چکش برقی به حساب می‌آید که برای تخریب مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا این ابزار در تخریب ساختمان‌های فرسوده، راه سازی و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارد. گاهی اوقات افراد این دستگاه را با بتن کن اشتباه میگیرند، البته شباهت های بسیاری با هم دارند، اما اصلی ترین تفاوتی که این دو ابزار را از یکدیگر جدا می کند، کاربردشان می باشد. چکش تخریب معمولا با حالت ضربه زدن به تخریب و شکستن سطوح می پردازد، در حالی که بتن کن به دلیل چرخشی که دارد سوراخکاری در سطوح سخت را انجام می دهد.

انواع چکش تخریب

چکش تخریب ها مانند بسیاری از ابزارآلات دیگر دارای چهار نوع برقی، بادی، بنزینی و هیدرولیکی می باشد.

نکاتی ایمنی کار با چکش تخریب

در هنگام استفاده از این ابزار حتما باید نکات ایمنی را رعایت نمایید و و قبل از هرچیز باید حتما از لوازم ایمنی مانند (کفش ایمنی، عینک ایمنی، گوشی محافظ) و سایر موارد استفاده نمایید. همچنین حتما توجه داشته باشید که در هنگام کار با این دستگاه بر روی پروژه و دستگاه تسلط داشته باشید و قدرت و نیروی وارده آن را به درستی تنظیم نمایید تا پس از روشن کردن دستگاه ضربه شدیدی وارد نکند. علاوه بر آن، پس از اتمام کار، حتما قفل دستگاه را فعال نمایید تا در نبودتان و یا قرار گرفتن بر روی زمین خطراتی را به همراه نداشته باشد.

عوامل موثر در انتخاب و خرید چکش تخریب

در هنگام خرید چکش تخریب لازم است حتما چندین مورد را مدنظر داشته باشید و به آنها توجه نمایید. اما قبل از آن حتما باید نوع پروژه و حجم کاری که قرار است انجام شود مدنظر داشته باشید تا طبق آن ویژگی های دستگاه مناسب را شناسایی کنید. در ادامه به چند مورد از مهم ترین عوامل موثر در خرید این ابزار ذکر شده است:

هرچه توان موتور دستگاه بیشتر باشد، قدرت آن افزایش می یابد و برای انجام کارهای سنگین تر و سطوح سخت تر مناسب تر می باشد.

از آنجایی که در هنگام کار باید ابزار را در دست داشته باشید هرچه وزن دستگاه کمتر باشید، در هنگام کار راحت تر می باشد و تسلط بیشتری بر روی دستگاه و کار وجود خواهد داشت.

- قلم های چهار شیار ۶۰،۴۰ و ۲۵ سانتی متری.

- قلم های پنج شیار ۶۰ ،۴۰ و ۳۰ سانتی متری.

- قلم های شش گوش ۲۵ و ۴۰ سانتی متری.

- قلم های شش گوش FLAT یا HEX که برای چکش های ۶ و ۱۶ کیلویی مناسب می باشد.

چکش های تخریب رونیکس شامل مدل‌های 2803، 2806، 2814، 2818 و 2830 می‌باشند. البته میزان قدرت تخریب و کاربرد هر کدام از مدل‌های این چکش تخریب بسیار متفاوت است.

اگر بدنبال تخریب دیوار‌های غیر بتنی و غیرفلزی هستید، توصیه می‌کنیم از این مدل چکش تخریب استفاده نمایید. قدرت بالا، با دور موتور متعادل و وزن کمتر، از مزیت‌های این مدل از چکش تخریب رونیکس هست.

این مدل از چکش تخریب، همچون نوع قبل برای دیوارها و سطوح غیربتنی و یا استفاده‌های سبک، کاربرد دارد. البته دور موتور و تعداد ضربات این چکش تخریب، نسبت به مدل قبلی، بیشتر است.

برای کندن و یا سوراخ نمودن سطوح بتنی عمود، بیشتر از این مدل چکش تخریب استفاده می‌کنند. بدلیل وزن کمتر از مدل‌های بالاتر و قدرت بیشتر نسبت به مدل‌های پایین‌تر، این مدل را به بهترین گزینه برای کندن سطوح بتنی و یا چوبی ضخیم تبدیل کرده است.

دارای قدرت بالای تخریب و مورد استفاده برای صنایع سنگین است. این مدل توانایی بالایی در از بین بردن سطوح بتنی داشته و بدلیل قدرت بالا و دور موتور سریع، می‌تواند در کمترین زمان، بخش زیادی از سطح بتنی را جمع نماید.

این مدل نیز بدلیل قدرت تخریب بالای 50ژول، ابزاری توانمند در از بین بردن سطوح بتنی است. برتری این مدل نسبت به دیگر مدل‌های چکش تخریب رونیکس، تعداد ضربه بالاتر برای کندن و جمع کردن سطح بتنی است.

این ابزار صنعتی، دارای بلبرینگ ضدغبار بوده و در قسمت کالکتور دارای لایه محافظ می‌باشد. چکش تخریب اروا 5253 بدلیل کیفیت بسیار بالای خود، دارای گارانتی یکساله بوده و در برابر فشار حاصل از سوراخ نمودن و یا کندن بتن، تحمل بسیار بالایی دارد.

عموما برای تخریب برخی از موانع برروی دیوار‌های عمودی، نیاز است تا از یک چکش تخریب نسبتا سبک استفاده کنیم. چکش تخریب ۳ کیلویی رونیکس، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به راحتی موانع موجود برروی دیوارهای عمودی را از بین ببرید. این چکش تخریب همچنین بدلیل وزن بسیار سبک خود، امکان مانور بسیار بالایی را برای شما به هنگام تخریب فراهم می‌کند.

این چکش 11 کیلویی، جز چکش‌های صنعتی بوده و دارای وزن نسبتا بالا است. البته بدلیل قطعات بکار رفته در این چکش تخریب، با توجه به میزان تخریب بالا، دارای وزن نسبتا پایینی است.این چکش مخصوصا پروژه‌های نیمه صنعتی بوده و برای تخریب سطوح بتنی ضعیف، سطوح چوبی ضخیم و یا دیوارهای غیربتنی، کاربرد دارد.

برای افرادی که بصورت کلی برای کندن خیابان و یا آسفالت، می‌خواهند از ابزاری صنعتی استفاده کنند، شاید مابین این دو تفاوتی وجود نداشته باشد. اما برای افرادی که بصورت تخصصی می‌خواهند ابزاری کاربردی در حوزه ساختمان سازی داشته باشند، چکش تخریب، می‌تواند پیشنهاد بهتری باشد.

چکش‌های تخریب به فرد، قدرت مانور بیشتری برای چرخش می‌دهند. همچنین بدلیل وزن بالای دستگاه، مهم است که بتوان آن را به راحتی جا به جا نمود. از سویی حالت نوکِ چکش تخریب، منجر به جمع شدن سریع‌تر سطوح بتن می‌شود. البته امکان تخریب محدود و تمرکز برروی نقطه‌ای خاص و یا سوراخ کردن بدون تخریب کامل نیز، از دیگر امکانات چکش تخریب است.

قیمت انواع چکش تخریب رونیکس

قیمت چکش تخریب رونیکس براساس میزان تخریب آن برآورد می‌شود. تعداد دفعات ضربه، میزان چرخش چکش و همچنین قدرت موتور، جزو موادی هستند که در تعیین قیمت چکش تخریب رونیکس، تاثیرگذاراند.

لیست قیمت چکش تخریب رونیکس

قیمت چکش تخریب رونیکس همچنین جدا از مدل، براساس مته بکار رفته و همچنین وزن کالا متفاوت است. برای اطلاع از قیمت چکش تخریب رونیکس، می‌توانید محصولات ذیل را بررسی کنید.

بهترین مارک چکش تخریب

چکش تخریب بعنوان ابزاری صنعتی، باید دارای کیفیت بالایی باشد. به هنگام استفاده از این ابزار در تخریب، ایمنی و مقاومت بالا دستگاه، فاکتورهایی حیاتی هستند. چکش تخریب رونیکس، برندی شناخته شده در میان محصولات صنعتی است.

چکش تخریب توسن، جایگزینی مناسب

اگر می‌خواهید هزینه‌های صنعتی خود را کنترل کنید و بجای برند رونیکس، دوست دارید از برندی دیگر، محصول خود را خریداری نمایید، خرید چکش تخریب توسن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. البته کیفیت این ابزار نسبت به برند رونیکس، کمتر است. اما نسبت به سایر مارک‌های موجود در بازار، چکش تخریب توسن بهترین گزینه بعنوان جایگزین رونیکس می‌باشد.

خرید آنلاین انواع چکش تخریب

برای خرید این دستگاه لازم است به فروشگاه های ابزار فروشی سطح شهر مراجعه نماییدو نیز می توانید به صورت انلاین دستگاه مناسب را با ویژگی های مورد نظر از فروشگاه های برزگ کشور که این امکان را فراهم آورده اند، خریداری نمایید. فروشگاه بزرگ بزار و یراق علمایی از جمله این موارد است که با برندهای نام آشنا فعالیت دارد و امروزه برای آسودگی خاطر مشتریان خود علاوه بر فروش حضوری، امکان خرید آنلاین را نیز فراهم ساخته است.

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587