• آپارات
    icon
  • روبیکا
    icon
  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

دستگیره پلاک

دستگیره پلاک چیست؟

دستگیره های پلاک در واقع نام دیگری چون دستگیره یک تکه یا یکپارچه دارند و ممکن است برخی افراد با این نام ها آن را بشناسند. این مدل دستگیره ها ساختار یکپارچه ای دارند و قسمت قفل و سیلندر با دسته آن همگی در یک قاب و در یک راستا قرار می گیرند و معمولا برای درب های داخلی مورد استفاده قرار میگیرند. انتخاب دستگیره در زیبایی و امنیت بخش های مختلف ساختمان بسیار تاثیرگذار است، در نتیجه باید به طور کامل ان ها را بررسی کرد و مطابق با نیاز و عملکرد مدنظر آن ها را انتخاب و نصب نمود.

انواع دستگیره درب پلاک

این مدل دستگیره ها از دو جهت تقسیم بندی می شوند که یک دسته مربوط به جنس و متریال دستگیره می باشد و دیگری مربوط به کارایی آن ها می باشد که در ادامه به هرکدام اشاره شده است:

متریال دستگیره پلاک

این دستگیره ها از جنس زاماک، برنج، آلومینیوم و سایر موارد می باشد که هرکدام استحکام و مقاومت مختلفی دارند. که البته برنج بهترین جنس و نیز بالاترین قیمت می باشد و پس از آن زاماک بهترین جنس می باشد که از نظر تغییر رنگ، مقاومت به ضربه و خش افتادگی بالاترین کیفیت را دارند.

برای شناخت بیشتر در مورد "جنس و متریال دستگیره ها" مقاله مورد نظر را در بخش وبلاگ مطالعه نمایید.

کارایی و کاربرد دستگیره پلاک

این دستگیره ها در سه حالت سوئیچی، کلیدی و سرویسی وجود دارند که هرکدام برای مصارف مختلفی استفاده می شوند. در این بین مدل های کلیدی برای درب اتاق خاب ها استفاده می شوند، مدل های سوئیچی برای مواردی که می خواهید علاوه بر قفل کلیدخور هم باشد، مثلا مانند اتاق کودکان کاربرد دارند و مدل های سرویسی نیز برای سرویس بهداشتی به کار گرفته می شوند.

تفاوت دستگیره پلاک با دستگیره رزت (دو تکه)

نمونه های پلاک معمولا جزو طرح های قدیمی تر محسوب می شوند و از نظر امنیتی نسبت به مدل های رزت عملکرد ضعیف تری دارند. به همین دلیل بیشتر برای اتاق خواب و درب های داخلی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند.

تفاوت دیگری که بین این دو نوع محصول وجود دارد استفاده از قفل و سیلندر در آن ها می باشد. برای دستگیره های پلاک معمولا از قفل هایی با آکس 4 (6/5 سانت) به بالا می توان استفاده کرد، در صورتی که برای مدل های رزت از قفل هایی با آکس 5 به بالا (8/5 سانت) باید استفاده کرد. زیرا در صورت استفاده از قفل با آکس کمتر دستگیره رزت فاصله اش با لبه درب بسیار کم می شود و این نکته از نظر زیبایی و امنیت اصلا درست و استاندارد نمی باشد.

اگر بخواهیم این دو محصول را از نظر قیمتی با یکدیگر مقایسه نماییم، باید بیان کرد که دستگیره های زرت تنوع رنگ و طرح بیشتری دارند و مدرن تر می باشد و استفاده از آنها زیبایی محیط را دوچندان می کند، در حالی که دستگیره های پلاک ظاهری ساده و معمولی تری دارند و به همین دلیل قیمت مناسب تری نسبت ان ها دارد.

برندهای دستگیره پلاک

این محصول را نیز برندهای بسیاری که در حوزه یراق فعالیت دارند، تولید می کنند که برخی از مهم ترین برندهای نام آشنا شامل "کاوه صنعت، بهریزان، اچ تی ان، تلرانس، لور و سایر موارد" می باشند که در این بین تنها برند کاوه صنعت تمامی مدل های آن یعنی (سوئیچی، کلیدی و سرویسی) را موجود دارند، سایر موارد همگی تنها مدل سوئیچی را تولید و عرضه می نمایند.

خرید دستگیره پلاک

برای خرید این محصولات شما می توانید به یراق فروشی ها سطح شهر مراجعه نمایید و یا به نمایندگی های برندهای مطرح مراجعه کنید و محصولات خود را تهیه کنید. البته فروشگاه علمایی که به عنوان نمایندگی رسمی اکثر برندهای مطرح این حوزه در شرق کشور شناخته شده است، تمامی محصولات خود را به صورت آنلاین و حضوری عرضه می کند و شما می توانید با مشاهده تمامی مدل ها در وبسایت بهترین و مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب و خریداری نمایید.

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587