• آپارات
    icon
  • روبیکا
    icon
  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

سوپر مارکت کابینت

امروزه در ساختمان‌های مدرن و امروزی، هم به دلیل زیبایی و ایجاد فضایی دلنشین‌تر در آشپزخانه و همین‌طور برای استفاده بهینه و منظم از فضای کابینت‌ها از سبد سوپری کابینت یخچالی استفاده می‌شود.

اما جالب اینجا است که شاید شما هم جزء افرادی باشید که تصور می‌کنید سبد سوپرمارکت کابینت یخچالی، همانند یخچال عمل می‌کند و در صورتی که از آن استفاده کنید دیگر نیازی به یخچال ندارید.

اگر چنین تصوری دارید باید بگوییم در حقیقت این چیزی اشتباه است، چرا که این مدل اکسسوری آشپزخانه تفاوت‌های زیادی نسبت به یخچال دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

برای آشنایی با انواع اکسسوری آشپزخانه می توانید کلیک کنید

انواع اکسسوری آشپزخانه

تفاوت‌های سبد سوپری کابینت یخچالی با یخچال

سبدهای سوپری کابینت یخچالی، ظاهری بسیار شبیه یخچال دارند. اما در واقع یک کمد ساده محسوب می‌شود و هیچ گونه فن و موتوری برای سرد کردن ندارد. درنتیجه شما می‌توانید این نوع کابینت را در کنار یخچال فریزر خود برای چینش مواد غذایی که خارج از یخچال نگهداری می‌شوند و فاسد نمی‌شوند، استفاده کنید.

به عنوان مثال شما می‌توانید از این نوع کابینت برای نگهداری حبوبات، انواع آبمیوه و مایعاتی که خارج از یخچال قابل نگهداری هستند، استفاده کنید. این اکسسوری از آنجایی که همانند یخچال ارتفاع بلندی دارد و سبدهایی که درون آن قرار گرفته اند، براساس طراحی یخچال الگوبرداری شده است و معمولا در کنار یخچال جایگذاری می شود، به چنین نامی تعلق پیدا کرده اند.

شباهت‌های سبد سوپری یخچالی و یخچال

در کنار تفاوت هایی که بین این دو اکسسوری، شباهت های بسیار زیادی نیز بینشان وجود دارد که گاهی در نگاه اول ممکن است افراد آن ها را به اشتباه یکسان بدانند. به عنوان مثال سبدهای سوپری همانند یخچال بر روی درب و داخل کابینت به صورت کف ثابت نصب می‌شوند. همین امر سبب شده است از نظر ظاهری همانند یک یخچال باشد.

از سوی دیگر، با استفاده از این مدل کابینت می توانید برای مشابه یخچال مواد غذایی خود را در دسترس کامل قرار دهید. تا هنگامی که به آن‌ها نیاز دارید به راحتی در سریع ترین زمان استفاده نمایید.

وجود یخچال در فضای آشپزخانه، تصویری چشم‌نوازتر برای آن ایجاد می‌کند. دقیقا همین اتفاق با وجود کابینت‌هایی دارای سبد سوپری دو چندان می‌شود.

سبدهای سوپر کابینتی یخچالی در چه شرایطی قابل نصب هستند؟

برای نصب این سبدها ابعاد کابینت یعنی عمق عرض و ارتفاع بسیار اهمیت دارند. این سبدها در هر مدل آشپزخانه ای قابل نصب می‌باشند، تنها باید ابتدا ابعاد آن تعیین شود تا براساس سایز مورد نظر، یونیت ها ساخته و تعدادشان مشخص گردد.

تنها نکته ای که برای استفاده از این طرح وجود دارد، این است که حتما باید ساختار کابینت حداقل 6 سانتی متر باید بزرگتر باشد و ابعاد یونیت هایی که بیان می شوند براساس استاندارد به صورت یونیت 15، 20، 25، 30 ،35 و همین طور به بالا خواهد بود.

برای اندازه گیری و تعیین ابعاد لازم است بدانید یونیت در حقیقت به فاصله پشتی ام دی اف کابینت گفته می‌شود و براساس آن سایز سبد 6 سانتی متر کوچکتر انتخاب می‌شود تا برای حرکت با مشکل روبرو نشوند.

البته برای انتخاب سبدهای سوپری یونیت‌های حداقل 40 سانتی متر با ارتفاع 40 امکان پذیر می‌باشد و در این بین می‌توان نوع سبدها را از کف ام دی اف و یا کف توری انتخاب نمود.

برای مشاهده مدل ها و لیست قیمت انواع سبد سوپری کابینت یخچالی کافیست کلیک کنید.

سوپر یخچالی

نحوه نصب سوپر مارکت های کابینتی

نصب این مدل‌های اکسسوری آشپزخانه، بسیار ساده و راحت می‌باشد و تنها با توجه به ذیل آن که در کف یا کنار قرار می‌گیرد لازم است پیچ های مورد نظر در کابینت بسته شوند. این کار شاید برای بسیاری از افراد که در حد بسیار اندک توانایی انجام کار فنی دارند امکان پذیر می باشد، اما اصلا جای نگرانی وجود ندارد، چرا که برای این کار نصابانی هستند تا در اسرع وقت این فرایند کاری را تکمیل نمایند.

تفاوت سبدهای های کف ام دی اف و کف توری

سبدهای سوپری کف ام دی اف برای مواردی استفاده می گردد که لوازم و تجهیزات کوچک هم بر روی آن ها قابل گذاشتن باشند. زیرا بر روی سبدهای کف توری از آنجایی که شبکه بندی است و بینشان فواصل خالی وجود دارد، نمی توان ظروف و جعبه‌های کوچک را رویشان قرار داد.

به عنوان مثال می توان در هنگام سفارش، به صورت ترکیبی از سبدهای کف توری و کف ام دی اف استفاده نمود تا بتوانید بر روی سبدهای کف توری بطری ها و شیشه ای بزرگ خود را قرار دهید و بر روی روی بقیه سبدها تمام لوازم و مواد غذایی کوچک و ظریف را قرار داد. همچنین می توان بر اساس نیاز و جایگاهی که کابینت دارد نوع ریل آن که کفی باشد و یا در کنار قرار بگیرند، انتخاب کرد.

کف تور و ام دی اف

سفارش سبد سوپر مارکت یخچالی برای آشپزخانه شما یک ضرورت محسوب می شود؟

در این مقاله در مورد تفاوت ها و شباهت های این اکسسوری با یخچال صحبت کردیم، اما در نهایت شما باید با توجه به فضای آشپزخانه و کابینت هایی که دارید برای خرید آن تصمیم گیری نمایید.

اما اجازه دهید بگوییم با خرید این محصول میزان فضای کابینت های موجود در آشپزخانه به شدت مدیریت و منسجم خواهد شد، به خصوص اگر فضای آشپزخانه کوچک و تعداد کابینت ها محدود باشد. علاوه بر آن زیبایی خانه و آشپزخانه را  چشم نوازتر خواهد کرد.

شما می توانید تنها با اندازه گیری ابعاد کابینت و تعیین تعداد سبدها یک مدل مناسب برای آشپزخانه خود سفارش دهید و یا با متخصصین ما در فروشگاه علمایی مشاوره رایگان دریافت نمایید و سپس با اطلاعات کافی خرید خود را انجام دهید.

دلیل بازگشت وجه

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587