• آپارات
    icon
  • روبیکا
    icon
  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • واتساپ
دسته بندی محصولات
دسته بندی محصولات

پمپ باد

آشنایی با دستگاه کمپرسور هوا

کمپرسور (پمپ باد) دستگاهی است برای تولید باد که در برخی مواقع برای تامین نیروی لازم ابزارهای بادی (پنوماتیک) مورد استفاده قرار میگیرد که مربوط به مدل های کارگاهی و صنعتی می گردد. اما برخی دیگر که کمپرسور باد فندکی نامیده می شوند، برای باد کردن انواع چرخ، لاستیک و سایر موارد. این دستگاه مدل های مختلفی دارند و هرکدام با توجه به حجم و ویژگی هایی که دارند، کارایی متفاوتی خواهند داشت. به همین علت برای خرید این دستگاه نکاتی را مدنظر داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

انواع پمپ باد

به طور کلی کمپرسور یا همان پمپ باد به دو دسته پمپ باد صنعتی و پمپ باد فندکی تقسیم می شوند:

انواع-کمپرسور

انواع کمپرسور هوا فندکی

کمپرسورها به صورت کلی به دو دسته تک سیلندر و دو سیلندر تقسیم می شوند که در ادامه این موارد به صورت کامل توضیح داده شده اند:

کمپرسورهای تک سیلندر: این موارد معمولا توان باد کردن لاستیک خودرو را ندارند. و تنها در برخی موارد در صورتی که از مبدل استفاده شود، می توان آن را به برق شهری وصل کرد و برای موتور و یا پمپ آب استفاده کرد. از آنجایی که این مدل صرفا به برق متصل می شود، می توان آن را پمپ باد برقی نیز دانست.

کمپرسورهای دو سیلندر: این دستگاه ها دارای یک موتور و دو عدد سیلندر می باشند که توان بیشتری برای تولید باد دارند. پمپ باد فندکی دو سیلندر یا به برق شهری وصل می شود و یا به برق باتری. البته در میان آنها نمونه هایی وجود دارند که دارای ترانس هستند که می توانند علاوه بر برق باتری به برق شهری نیز وصل شوند. البته باید به این نکته توجه داشت. در مواردی که هر دو حالت وجود دارد، یک کلید سوئیچ وجود دارد و در صورتی که روی حالت باتری باشد و به برق شهری متصل نمایید، دستگاه روشن نخواهد شد و حتما باید آن را تغییر دهید تا دستگاه شروع به کار کند.

این دستگاه ها با توجه به حجمی که دارند به دو دسته کمپرسور و مینی کمپرسور تقسیم می شوند که معمولا مینی کمپرسورها برای کارهای سبک که به حجم کمی از باد نیاز دارند مورد استفاده قرار میگیرند و کمپرسورها با توجه به حجمی که دارند، حجم بادی که تولید می کنند بیشتر است و فشار بالاتری را اعمال می کنند که برای کارهای سنگین مناسب تر می باشند.

برخی از مدل های این ابزار برقی به صورت درجه ای هستند و باید برای اندازه گیری حتما درجه را به صورت دستی کنترل نمود، اما در برخی دیگر به صورت خودکار عمل می کنند. به گونه ای که می توان میزان فشار باد را تنظیم نمود و پس از آن زمانی که به میزان مدنظر برسد، خود دستگاه متوقف می شود و به صورت دقیق می توان مقادیر را بر روی صفحه نمایشگری که دارند مشاهده نمایید. اما در نمونه های دستی نمی توان به صورت دقیق با آنها کار کرد و نیاز به دقت بسیار بالایی دارند.

کمپرسور-فندکی

بهترین برندهای دستگاه کمپرسور

این ابزار توسط برندهای متعدد بسیاری تولید شده اند، حتی برندهای متفرقه و ناشناخته ای هستند که تولید کننده این محصول هستند اما در میان تمامی این برندها سه برند "رونیکس، نووا و توسن" بهترین عملکرد و بهترین کیفیت را دارند:

بهترین و پرفروش ترین پمپ باد فندکی
مینی کمپرسور فندکی نووا مدل NTA-9161 (سه کاره)
مینی کمپرسور باد سه کاره رونیکس مدل RH-4261B
کمپرسور فندکی توسن مدل 7011 (3 کاره با کیف)
پمپ باد باد فندکی تیگران مدل - TG

خرید کمپرسور باد

برای خرید کمپرسور هوا سعی کنید حتما از مراکز فروشگاهی معتبر و شناخته شده خرید کنید و یا به نمایندگی های معتبر برندهای تولیدکننده مراجعه کنید. روش ساده تر آن خرید از فروشگاه بزرگ ابزار و یراق علمایی می باشد که بزرگترین فروشگاه در شرق کشور می باشد و به عنوان نماینده رسمی برندهایی چون "رونیکس، نووا و توسن" نیز شناخته شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص انواع کمپرسور هوا صنعتی و نیز قیمت پمپ باد فندکی ماشین و همچنین مشاوره رایگان می توانید با ما در ارتباط باشید.1. چند نوع کمپرسور (پمپ باد) وجود دارد؟

کمپرسور (پمپ باد) به صورت کلی به دو دسته صنعتی و فندکی تقسیم می شود. نمونه های صنعتی حجم مخزن بزرگتری دارند و میزان فشار بادی که تولید می کنند، بیشتر است. از طرف دیگر کمپرسورهای فندکی نمونه هایی هستن که حجم کمی دارند و برای باد کردن لاستیک های خودرو، دوچرخه و موتور و یا سایر موارد مورد استفاده قرار میگیرند.

2. پمپ باد فندکی به چند دسته تقسیم می شود؟

از نظر میزان حجم به دو دسته کمپرسور و مینی کمپرسور تقسیم می شوند که مینی کمپرسورها حجم کمتری نسبت به کمپرسور دارند. از نظر سیلندر به دو دسته تک سیلندر و دو سیلندر تقسیم می شوند که دو سیلندرها توانایی و قدرت بیشتری نسبت به تک سیلندرها دارند. در نهایت از نظر عملکردی به دو دسته برقی و شارژی تقسیم می شود که در برخی دستگاه ها ترانس وجود دارد که می توان آن ها را هم به برق شهری متصول کرد و هم می توان به باتری یا فندک خودرو متصل کرد.

3. بهترین برندهای پمپ باد کدام موارد هستند؟

این ابزار توسط برندهای متعدد بسیاری تولید شده اند، حتی برندهای متفرقه و ناشناخته ای هستند که تولید کننده این محصول هستند اما در میان تمامی این برندها سه برند "رونیکس، نووا و توسن" بهترین عملکرد و بهترین کیفیت را دارند.

دلیل بازگشت وجه

پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط آنلاین با ما کلیک کنید.

پشتیبان واتساپ پشتیبان تلگرام

سات کاری از ساعت 8 الی 16:30

پشتیبان فروش: 05137291839 کارشناس فنی: 09917964587