دریل

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

دریل

خرید دریل

دریل وسیله ای بسیار خوب و الکترونیکی برای تمام مکانیک ها و شاغلانی که در حوزه فنی فعال هستند می‌باشد که امکان باز و بسته نمودن هر پیچی را برای شما در کمترین زمان فراهم می‌آورد. شما با خرید دلر برقی دیگر نگران سختی و یا آسانی پیچ ها نخواهید بود و کافی است از این ابزار برای کار خود استفاده کنید.

دریل از ابزارهای کاربردی در هر صنعتی است میتوانیم بگوییم تقریبا در همه کارگاه ها و حتی منازل شما می‌توانید انواع و اقسام آن را مشاهده نمایید. دریل ها به صورت کلی به سه دسته نقسیم می‌شوند که شامل دریل برقی، دریل بادی و دریل شارژی می باشند.

خرید انواع دریل

دریل ها نیز همانند هر وسیله دیگری دارای تنوع گسترده ای می‌باشد و دارای اندازه و قدرت مختلف تولید شده اند که دریل ها را بر اساس نوع دریل به دریل ساده، دریل چکشی و دریل گیربکسی دسته بندی می‌شوند

دریل گیربکسی: این نوع از دریل ها نیروی چرخشی موتور بعد از گذشتن از یک گیربکس دنده ای به سه نظام منتقل خواهد شد.دریل ساده: در این دریل ها نیروی چرخشی موتور مستقیما به سه نظام و مته منقل خواهد شد.

دریل چکشی: این دریل ها نیروی چرخشی موتور به محفظه ضربه زننده وارد شده و بعد به سه نظام و مته منقل می‌شود.

نکات خرید دریل

وزن و ابعاد: اولین نکته ای که باید در زمان خرید دریل توجه زیادی به آن داشته باشید وزن و اندازه دریل برقی می باشد. این وسایل به دلیل اینکه دارای موتورهای بزرگ و سنگین می باشند از وزن بالا و ابعاد بزرگتری هستند که نشان دهنده قدرت و سرعت بیشتر آن می باشد ولی به این نکته توجه داشته باشید که در طول کارهایی که طولانی مدت انجام می‌دهید، مشکلاتی برای دستان شما پیش خواهد آورد.

قابلیت کنترل سرعت: بیشتر دریل ها از قابلیت کنترل سرعت برخوردار نیستند و با یک سرعت واحد هر نوع پیچی را درون سوراخ ها می‌کند و آن را محکم خواهد کرد.  این مورد برای برخی افراد که نیاز به بستن فقط پیچ دارند زیاد مهم نیست ولی برای برخی دیگر نیز که نیاز دارند تا به آرامی پیچ را بسته و باز نمایند بسیار مهم می‌باشد.منبع تغذیه:دریل پیچ گوشتی ها به دو صورت کار می‌کنند، یا به صورت مستقیم با برق شهری کار می‌نمایند و دارای سیم می‌باشند و یا اینکه شارژی می‌باشند و توسط باتری هایی همانند لیتیومی، یونی و لیتیویم-یونی کار می‌نمایند. توجه به منبع تغذیه در هنگام خرید بسیار مهم است که باید توجه ویژه به آن داشته باشید.

قابلیت قفل پذیری: تصور کنید دریل برقی همینجور به برق متصل مانده باشد و بر روی زمین افتاده باشد و فردی ناشی نیز آن را برداشته باشدو در حال ایجاد نمودن خطر برای دیگران و همچنین خود باشد، چنانچه دریل شما دارای قابلیت قفل پذیری باشد دیگر نگران اتفاقات اینگونه خواهید بود.

سع نظام: سه نظام از مهمترین بخش های دریل پیچ گوشتی بعد از موتور آن است و در حقیقت وظیفه انتقال نیرو و نگهداشتن مته را برای کار برعهده دارد. سه نظام ها دارای ابعاد و اندازه های مختلفی در بازار می‌باشند که سه نظام 10، از معروف ترین سه نظام ها است

قیمت دریل 

خرید انواع دریل ارزان در انواع مختلف همانند دلر شارژی باکیفیت دغدغه اصلی خریداران می باشد، عوامل زیادی بر روی قیمت تاثیرگذار می‌باشد که از مهمترین آن ها موتور محصولی است که شما قصد دارید آن راخریداری نمایید. از سایر فاکتورهای خرید برند محصول است و یا امکانات، گارانتی و خدمات پس از فروش و ... .می‌باشد.

دریل هایی که دارای موتورهای قوی تری هستند در نتیجه سرعت عمل بالایی نیز دارد، بنابراین از قیمت بالاتری نیز نسبت به سایر محصولات ضعیف تر می‌باشد.

محبوب ترین برندهای دریل

دریل ها نیز همانند تمامی ابزارها دارای برند های مختلفی است که برخی از این برندها دارای محبوبیت بیشتری در میان خریداران است که بعضی از این برندها شامل دریل شارژی رونیکس، دریل توسن، پلاس،رابین، آنکور و ... می باشد.