پیستوله برقی

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

پیستوله برقی

پیستوله برقی یکی از ابزارهایی است که مانند بسیاری از موارد دیگر کارها را ساده تر و سریعتر کرده است. این ابزار سبب شده است تا نقاشی و رنگ آمیزی به خصوص مواردی که در حجم بالایی هستند خیلی راحتتر انجام شود. علاوه بر آن، بر خلاف رنگ آمیزی با قلمو که نیاز به مهارت و تخصص کافی داشت، کار با این دستگاه برای تمامی افراد امکان پذیر است، حتی افرادی که آماتور هستند و تخصص خاصی ندارند. اما برای استفاده بهتر از این دستگاه، بهتر است ابتدا با مدل های آن، ویژگی ها و کاربردهای هریک آشنایی پیدا کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع پیستوله برقی

پیستوله هم مانند بسیاری از ابزارآلات دیگر به صورت کلی دارای دو نوع برقی و بادی تقسیم می شوند، که در خصوص پیستوله بادی در دسته بندی مربوطه به طور کامل توضیح داده شده است. اما در اینجا بر روی دسته برقی آن تمرکز شده است که در ادامه انواع آن معرفی شده است:

 • پیستوله برقی ساده

این نمونه دستگاه ها کوچک می باشند که تنها یک کابل برق دارند و مخزن رنگ و موتور همگی بر وری خود دستگاه قرار گرفته است، از آنجایی که موتور کوچکی دارند در نتیجه برای کارهای سبک تر و حجم پایین مناسب می باشند و به عنوان مثال می توان برای مصارف خانگی آن را مدنظر قرار داد. مانند"پیستوله برقی نووا 110 وات مدل NTS-2740"

 • پیستوله برقی خرطومی

نمونه های خرطومی به گونه ای هستند که دسته از موتور جدا می باشند و آن دو به کمک یک شیلنگ خرطومی به یکدیگر متصل شده اند، این دستگاه ها از آنجایی که موتور بزرگتری دارند، در نتیجه می توان از آن برای کارهای بزرگتر استفاده کرد. مانند "پیستوله برقی خرطومی رنگ پاش نووا مدل NTS-2743"

ویژگی های پیستوله برقی

این دستگاه یک مخزن برای ریختن رنگ دارد که هنگام استفاده می توان رنگ مورد نظر را داخل آن ریخت و در صورتی که قصد داشته باشید چندین را با یکدیگر ترکیب نمایید، می توان داخل مخزن تا حدی که به صورت مندرج نشانه گذاری شده است، هرکدام را به مقدار لازم بریزید و تا با یکدیگر ترکیب شوند. این دستگاه با مقدار هوایی که داخل مخزن خود دارد و با فشار بالایی از هوا رنگ را که به صورت مایع می باشد را به ذرات پودری تبدیل می کند و سپس توسط تفنگ و لانسی که دارد، بر روی سطح مورد نظر می پاشد. پیستوله برقی معمولا برای رنگ آمیزی بخش هایی که ظرافت بالایی ندارند و قرار است به صورت کلی رنگ شوند، مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربردهای پیستوله های برقی

 • استفاده برای رنگ آمیزی دیوارهای ساختمان
 • مناسب برای رنگ آمیزی انواع مبلمان و سرویس چوب
 • مناسب برای نقاشی های دیواری بزرگ
 • برای رنگ آمیزی انواع مجسمه
 • مناسب برای رنگ کردن انواع لوله، قوطی و قطعات فلزی
 • استفاده برای رنگ کردن خودرو در صافکاری و نقاشی
 • و بسیاری از موارد دیگر

معیارهای انتخاب و خرید بهترین پیستوله برقی

برای خرید این کالا به جهت استفاده درست و رفع نیاز خود باید چندین مورد را در هنگام خرید در نظر بگیرید تا بتوانید برای خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید. که در ادامه به مهمترین ان ها اشاره شده است:

 • نوع دستگاه: یکی از مهم ترین عواملی که اول از همه باید مورد توجه قرار بگیرد، نوع دستگاه می باشد که این مورد هم از نظر منبع تغذیه و هم از نظر نحوه عملکرد می باشد که برقی باشد، یا بادی و یا شارژی؟ خرطومی باشد یا ساده و معمولی؟
 • حجم مخزن: قطعا هرچه حجم مخزن بزرگتر باشد، مساحت بیشتری را می توان رنگ آمیزی نمود. در نتیجه باید با توجه به حجم کاری خود، مخزن مناسبی برای خود انتخاب نمایید.
 • نوع فیلتر: در صورتی که فیلتر دستگاه باکیفیت تر و منسجم باشد، گرد و غبار کمتری به دستگاه و مخزن وارد می شود، در نتیجه رنگ پاشی خیلی تمیز، یکدست و یکپارچه خواهد بود.
 • وزن دستگاه: از آنجایی که در هنگام کار باید این دستگاه را در دست نگه داشت، در نتیجه هرچه وزن آن کمکتر باشد، مناسبتر خواهد بود.
 • قیمت پیستوله: دستگاه ها با توجه به ویژگی ها و برندهایی که دارند، قیمتشان متفاوت است. به همین دلیل بهتر است اسبتدا با تعیین بودجه مورد نظر خود بهترین نمونه را انتخاب کنید.

مزایای استفاده از پیستوله

 1. صرفه جویی در وقت و انرژی
 2. رنگ آمیزی یکپارچه و محیط و اجسام
 3. بهبود کیفیت و کارایی
 4. افزایش راحتی کار

خرید پیستوله برقی به صورت آنلاین

برای خرید این محصول می توانید تمامی ویژگی های ذکر شده را به صورت اینترنتی در محصولات فروشگاه های اینترنتی بررسی نمایید و سپس بهترین گزینه را انتخاب کنید و آن را ثبت نمایید. یکی از بزرگترین مراکز ابزارفروشی ایران یعنی فروشگاه علمایی پس از 5 دهه تجربه فروش، به تازگی فرایند خرید آنلاین را برای مشتریان خود فراهم ساخته است تا دسترسی راحتتر و بیشتری داشته باشند و به جهت اطمینان بیشتر آنان همیشه سعی بر آن داشته است تا به عنوان نمایندگی های رسمی و معتبر شرکت های معتبری چون نووا، رونیکس، هیوندای و توسن شناخته گردد. این فروشگاه تمامی مدل های این کالا را دارد دارا می باشد و شما می توانید بهترین مدل را برای خود به صورت آنلاین خریداری نمایید.

دسته‌بندی