کمپرسور

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

کمپرسور

آشنایی با دستگاه کمپرسور

کمپرسور دستگاهی است برای تولید باد که در برخی مواقع برای تامین نیروی لازم ابزارهای بادی مورد استفاده قرار میگیرد و در برخی دیگر برای باد کردن انواع چرخ، لاستیک و سایر موارد. این دستگاه مدل های مختلفی دارند و هرکدام با توجه به حجم و ویژگی هایی که دارند، کارایی متفاوتی خواهند داشت. به همین علت برای خرید این دستگاه نکاتی را مدنظر داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

انواع کمپرسور

دسته بندی کمپرسورها براساس سیلندر:

کمپرسورها به صورت کلی به دو دسته تک سیلندر و دو سیلندر تقسیم می شوند که در ادامه این موارد به صورت کامل توضیح داده شده اند:

  • کمپرسورهای تک سیلندر: این موارد معمولا توان باد کردن لاستیک خودرو را ندارند. و تنها در برخی موارد در صورتی که از مبدل استفاده شود می توان آن را به برق شهری وصل کرد و برای موتور و یا پمپ آب استفاده کرد.
  • کمپرسورهای دو سیلندر: این دستگاه ها دارای یک موتور و دو عدد سیلندر می باشند که توان بیشتری برای تولید باد دارند. این مدل ها یا به برق شهری وصل می شوند و یا به برق باتری. البته در میان آنها نمونه هایی وجود دارند که دارای ترانس هستند که می توانند علاوه بر برق باتری به برق شهری نیز وصل شوند. البته باید به این نکته توجه داشت. در مواردی که هر دو حالت وجود دارد، یک کلید سوئیچ وجود دارد و در صورتی که روی حالت باتری باشد و به برق شهری متصل نمایید، دستگاه روشن نخواهد شد و حتما باید آن را تغییر دهید تا دستگاه شروع به کار کند.

دسته بندی کمپرسورها براساس حجم

این دستگاه ها با توجه به حجمی که دارند به دو دسته کمپرسور و مینی کمپرسور تقسیم می شوند که معمولا مینی کمپرسورها برای کارهای سبک که به حجم کمی از باد نیاز دارند مورد استفاده قرار میگیرند و کمپرسورها با توجه به حجمی که دارند، حجم بادی که تولید می کنند بیشتر است و فشار بالاتری را اعمال می کنند که برای کارهای سنگین مناسب تر می باشند. در صورتی حجم بیشتری داشته باشند، پمپ باد محسوب می شوند که برای مصارف صنعتی و حجم کاری بالا مورد استفاده قرار میگیرند.

دسته بندی کمپرسورها با توجه به عملکردشان

برخی از مدل های این ابزار برقی به صورت درجه ای هستند و باید برای اندازه گیری حتما درجه را به صورت دستی کنترل نمود، اما در برخی دیگر به صورت خودکار عمل می کنند. به گونه ای که می توان میزان فشار باد را تنظیم نمود و پس از آن زمانی که به میزان مدنظر برسد، خود دستگاه متوقف می شود و به صورت دقیق می توان مقادیر را بر روی صفحه نمایشگری که دارند مشاهده نمایید. اما در نمونه های دستی نمی توان به صورت دقیق با آنها کار کرد و نیاز به دقت بسیار بالایی دارند.

بهترین برند کمپرسور 

بهترین برندهای دستگاه کمپرسور

این ابزار توسط برندهای متعدد بسیاری تولید شده اند، حتی برندهای متفرقه و ناشناخته ای هستند که تولید کننده این محصول هستند اما در میان تمامی این برندها سه برند "رونیکس، نوواو توسن" بهترین عملکرد و بهترین کیفیت را دارند و به عنوان مثال "مینی کمپرسور سه کاره فندکی و برق شهری نووا مدل NTA-9161"، "مینی کمپرسور باد سه کاره رونیکس مدل RH-4261B" و یا "کمپرسور فندکی توسن مدل 7011 (3 کاره با کیف)" بهترین و پرفروش ترین محصولات این دسته می باشند.

خرید آنلاین کمپرسور و پمپ باد

برای خرید این محصولات سعی کنید حتما از مراکز فروشگاهی معتبر و شناخته شده خرید کنید و یا به نمایندگی های معتبر برندهای تولیدکننده مراجعه کنید. روش ساده تر آن خرید از فروشگاه بزرگ ابزار و یراق علمایی می باشد که بزرگترین فروشگاه در شرق کشور می باشد و به عنوان نماینده رسمی برندهایی چون "رونیکس، نووا و توسن" نیز شناخته شده است. برای در یافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با ما در ارتباط باشید.

دسته‌بندی