متر لیزری

ترتیب نمایش:

متر لیزری

با توجه به اینکه از مترهای معمولی نمی‌توان برای تعیین فاصله استفاده نمود و همچنین به دلیل روبرو شدن با محدودیت‌هایی همانند در دسترس نبودن و یا ارتفاع زیاد دیوار و جسم و یا هر چیزی که قصد داریم اندازه‌گیری نماییم، استفاده از متر لیزری به شدت احساس می‌شوند.

از راه‌های بسیار دقیق برای محاسبه فاصله استفاده از دستگاه متر لیزری می باشد که کار با این وسیله بسیار راحت و عملکردهایی همانند محاسبه مساحت و حجم را داردو همچنین این ابزار دقت و سرعت کار را بسیار افزایش می‌دهد.

بهترین برند متر لیزری

متر لیزری در انواع و سایزهای مختلفی تولید شده است و شرکت های بزرگ داخلی و خارجی با برندهایی همچون "بوش، رونیکس، لایکا، مایسلی، شیائومی و آروا" این محصول را تولید می کنند. که بسته به کیفیت و ویژگی هایی که برای آن ها در نظر گرفته اند، مدل‌ها و قیمت های متفاوتی دارند.

نکات مهم در خرید متر لیزری

در هنگام خرید متر لیزری، لازم است چندین نکته در خصوص عوامل موثر در انتخاب بهترین گزینه بدانید و بین محصولات بررسی نمایید تا بتوانید بهترین متر که برای شما مناسب می باشد را خریداری نمایید. در این بخش به چند مورد که نقش بسیار مهمی در عملکرد دستگاه دارند اشاره شده است:  • میزان برد دستگاه

به صورت کلی مترهای لیزری از 20 تا 30 متر آغاز می‌شوند و تا 250 متر نیز وجود دارند. به همین دلیل شما باید قبل از خرید حجم کار خود را درنظر بگیرید ؛ این بدین معناست که نیازی نیست برای اندازه گیری خانگی از  دستگاهی با برد 100 متری استفاده نمایید.

  • ابعاد و وزن دستگاه

جهت اندازه‌گیری با متر لیزری باید آن را در دست بگیرید به همین دلیل در هنگام خرید به اندازه و وزن دستگاه توجه زیادی نمایید تا به راحتی قابل حمل باشد، به راحتی آن را در دست نگه دارید که لغزنده نباشد، به راحتی در دست باقی بماند.

  • دقت اندازه گیری

هیچ چیزی مهم‌تر از دقت اندازه گیری نمی‌تواند در خرید متر لیزری حائز اهمیت باشد، بنابراین در هنگام تهیه نمودن متر حتما به این مورد توجه زیادی نمایید. دقت اندازه گیری این دستگاه ها که معمولا میان 1 تا 2 میلی‌متر می باشند دارای خطای اندازه گیری هستند.

  • نوع لیزر

همان گونه که از نام این دستگاه مشخص است عملیات کاری آن با تابیدن نور لیزر از مبدا به مقصد انجام می‌شود که نوع لیزر و کلاس لیزری نیز که در ساختارش به کار گرفته شده است بسیار مهم می‌باشد؛ زیرا بعضی از لیزرها که مثلا در ترازهای لیزری بیشتر نمایان است، آسیب رسان می باشند و باید از عینک و دستکش برای استفاده از آن بهره برد.

  • ذخیره سازی اطلاعات

چنانچه دستگاه مد نظر شما از این قابلیت برخوردار باشد دیگر نیازی به کاغذ و قلم برای درج اندازه‌های اخذ شده وجود ندارد و می‌توانید به وسیله نمایش دستگاه تمامی اندازه‌های مورد نیاز خود را ببینید.

      


  • انجام محاسبات

یکی از موضوعات مهم در انتخاب متر لیزری این است که ما دارای چه نوع محاسباتی و در چه تعدادی می باشد. با این حال بهتر است بدانید که برخی مترها از قابلیتی برای انجام محاسبات فیثاغورثی، محیط، شیب، مساحت و مواردی از این قبیل است، بهره‌مند شده‌اند که برای اهل فن قابلیت بسیار هیجان انگیزی است. البته این متر ها به متر مهندسی شناخته شده اند.

  • نوع منبع تغذیه

فاکتور مهم دیگری که در هنگام خرید باید توجه داشته باشید؛ نوع باتری می باشد که در ساختار دستگاه به کار رفته است. برخی از دستگاه ها با استفاده از باتری های شارژی کار می‌کنند که قابلیت شارژ مجدد دارند. برخی دیگر با استفاده از باتری های آلکالاین عمل می کنند که قابلیت شارژ ندارد و پس از مصرف باید تعویض شوند.

  • واحد اندازه گیری

به صورت کلی مترهای لیزری می‌توانند اندازه مد نظر شما را بر حسب متر، سانتی متر، فوت، میلی متر و سایر واحدها اندازه گیری نمایند و بر مبنای واحی که شما در نظر دارید بر روی صفحه نمایشگر خود به نمایش بگذارند. قطعا برای پروژه های بزرگ، لازم است از مقیاس های بزرگتر استفده نمایید و برای خانه و فضاهای کوچک، واحدهای کوچکتر را در نظر گرفت.

قیمت متر لیزری

قیمت متر لیزری طبیعتا نسبت به مترهای سنتی و معمولی که در بازارهای کشورمان وجود دارد بیشتر می باشد. اما اگر بدانید و آگاه باشید که در هنگام انتخاب نمودن متر باید به فاکتورهای مهمتری از قیمت نیز توجه کنید تا بتوانید مناسب ترین مدل ممکن را برای خود بیابید.

خرید متر لیزری

همان گونه که گفته شد متر لیزری یکی از پرکاربردترین وسایل در انجام کارهای ساختمانی، دکوراسیون و بسیاری دیگر از کارها می باشد. انتخاب نمودن بهترین متر لیزری کاملا بستگی به نوع کاری دارد که شما انجام می دهید.

یکی از مشخصات مهم در انتخاب متر لیزری برد یا فاصله‌ای می‌باشد که متر می تواند محاسبه کند، جهت خرید متر لیزری و یا اطلاع از قیمت و سایر موارد با شماره زیر تماس حاصل نمایید تاکارشناسان ما در فروشگاه علمایی پاسخگوی شما باشند و بتوانید به صورت انلاین محصول مورد نظر خود را با اطمینان خاطر خریداری نمایید.

دسته‌بندی