چکش تخریب

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

چکش تخریب

چکش تخریب چیست و چه کاربردی دارد؟

چکش تخریب از جمله ابزارآلات برقی می‌باشد که جزو دسته‌بندی دریل ها قرار می‌گیرد. این ابزار با استفاده از قدرت و نیرویی که دارد توانایی تخریب انواع دیوار، مصالح و بتن را دارد. در حقیقت این ابزار به نوعی چکش برقی به حساب می‌آید که برای تخریب مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا این ابزار در تخریب ساختمان‌های فرسوده، راه سازی و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارد. گاهی اوقات افراد این دستگاه را با بتن کن اشتباه میگیرند، البته شباهت های بسیاری با هم دارند، اما اصلی ترین تفاوتی که این دو ابزار را از یکدیگر جدا می کند، کاربردشان می باشد. چکش تخریب معمولا با حالت ضربه زدن به تخریب و شکستن سطوح می پردازد، در حالی که بتن کن به دلیل چرخشی که دارد سوراخکاری در سطوح سخت را انجام می دهد.

انواع چکش تخریب

چکش تخریب ها مانند بسیاری از ابزارآلات دیگر دارای چهار نوع برقی، بادی، بنزینی و هیدرولیکی می باشد.

  • چکش تخریب برقی: نمونه های برقی با استفاده برق عمل می کنند و حتما باید دستگاه را به پریز برق متصل کرد.
  • چکش تخریب بادی: در مدل های بادی یا همان پنوماتیک لازم است دستگاه را به یک کمپرسور هوا وصل نمود تا کمپرسور همانند یک موتور نیروی لازم را فراهم نماید.
  • چکش تخریب بنزینی: دستگاه هایی که با بنزین کار میکنند نیاز است تا داخل مخزن آن را حجم مشخصی از بنزین و روغن پرکنید تا فرایند احتراق را انجام دهد و دستگاه را روشن کند.
  • چکش تخریب هیدرولیکی: در نهایت در ابزارهای هیدرولیکی باید از روغن مایع هیدرولیک استفاده نمایید تا بتواند دستگاه را به حرکت بیندازد.

عوامل موثر در انتخاب و خرید چکش تخریب

در هنگام خرید چکش تخریب لازم است حتما چندین مورد را مدنظر داشته باشید و به آنها توجه نمایید. اما قبل از آن حتما باید نوع پروژه و حجم کاری که قرار است انجام شود مدنظر داشته باشید تا طبق آن ویژگی های دستگاه مناسب را شناسایی کنید. در ادامه به چند مورد از مهم ترین عوامل موثر در خرید این ابزار ذکر شده است:

  • قدرت دستگاه

هرچه توان موتور دستگاه بیشتر باشد، قدرت آن افزایش می یابد و برای انجام کارهای سنگین تر و سطوح سخت تر مناسب تر می باشد.

  • وزن دستگاه

از آنجایی که در هنگام کار باید ابزار را در دست داشته باشید هرچه وزن دستگاه کمتر باشید، در هنگام کار راحت تر می باشد و تسلط بیشتری بر روی دستگاه و کار وجود خواهد داشت.

  • نوع قلم

- قلم های چهار شیار ۶۰،۴۰ و ۲۵ سانتی متری.

- قلم های پنج شیار ۶۰ ،۴۰ و ۳۰ سانتی متری.

- قلم های شش گوش ۲۵ و ۴۰ سانتی متری.

- قلم های شش گوش FLAT یا HEX که برای چکش های ۶ و ۱۶ کیلویی مناسب می باشد.

  • سایز و حجم دستگاه
  • در واقع حجم دستگاه با کارایی آن رابطه مستقیمی دارد و هرچه سایز دستگاه بزرگتر باشد، توان و قدرت بیشتری دارد و برای کارهای سنگینتر و پروژه های بزرگتر مناسب می باشد.

نکاتی ایمنی کار با چکش تخریب

در هنگام استفاده از این ابزار حتما باید نکات ایمنی را رعایت نمایید و و قبل از هرچیز باید حتما از لوازم ایمنی مانند (کفش ایمنی، عینک ایمنی، گوشی محافظ) و سایر موارد استفاده نمایید. همچنین حتما توجه داشته باشید که در هنگام کار با این دستگاه بر روی پروژه و دستگاه تسلط داشته باشید و قدرت و نیروی وارده آن را به درستی تنظیم نمایید تا پس از روشن کردن دستگاه ضربه شدیدی وارد نکند. علاوه بر آن، پس از اتمام کار، حتما قفل دستگاه را فعال نمایید تا در نبودتان و یا قرار گرفتن بر روی زمین خطراتی را به همراه نداشته باشد.

خرید آنلاین انواع چکش تخریب

برای خرید این دستگاه لازم است به فروشگاه های ابزار فروشی سطح شهر مراجعه نماییدو نیز می توانید به صورت انلاین دستگاه مناسب را با ویژگی های مورد نظر از فروشگاه های برزگ کشور که این امکان را فراهم آورده اند، خریداری نمایید. فروشگاه بزرگ بزار و یراق علمایی از جمله این موارد است که با برندهای نام آشنا فعالیت دارد و امروزه برای آسودگی خاطر مشتریان خود علاوه بر فروش حضوری، امکان خرید آنلاین را نیز فراهم ساخته است.

دسته‌بندی