لولای کابینت

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

لولای کابینت

لولا معمولا برای درب های کابینتی مورد استفاده قرار میگیرند که به اصطلاح لولای کابینت نامیده می شوند که مدل های مختلفی دارند و هرکدام براساس ویژگی ها و خصوصیاتی که دارن عملکرد مجزایی دارند. این نوع یراق کابینت برای تمامی درب هایی که بر روی محور افقی حرکت می کنند نصب می گردند.

انواع لولای کابینت 

انواع لولای کابینت

به طور کلی لولای کابینت به سه دسته گازور و آرام بند و لولای شیشه تقسیم می شوند:

  • لولای گازور: لولاهای ساده ای هستند که کنترل سرعت ندارند و بدون کاهش سرعت درب کابینت بسته می شود. این نمونه ها معمولا در درازمدت ممکن است به درب کابینت و چهارچوب آن صدمه بزنند و علاوه بر آن، در هنگام بسته شدن صدای ناخوشایندی برای اطرافیان ایجاد نماید.
  • لولای آرام بند: این نوع لولا برخلاف نمونه قبلی، قابلیت کنترل سرعت دارد و می‌توان آن را به نسبت سرعت مورد نظر رگلاژ کرد. استفاده از این یراق، سبب می شود تا عمر کابینت بیشتر شود و همچنین در هنگام استفاده آلودگی صوتی در محیط به وجود نیاورد.
  • لولای شیشه ای: لولای شیشه، مخصوص کابینت های است که چهارچوب آن از جنس چوب و یا ام دی اف می باشد و قرار است بر روی آن ها درب شیشه ای نصب شود. در این حالت لازم است حتما از این نوع استفاده شود. که به دو روش امکان پذیر می باشد: 1) می توان با استفاده از مته های مخصوص شیشه جایگاه آن را برش داد و نصب کرد. 2) می توان با استفاده از چسب های مخصص شیشه لولا را سوار کرد.

جنس لولای کابینت از چیست

لولای کابینت از متریال متفاوتی ممکن است ساخته شده باشند، این یراق ها از آلیاژ روی، سرب، آلومینیوم و یا استیل و برنج ساخته شده اند و تمامی آنها در بازار موجود می باشد که بر روی بعضی ها برای مقاومت بیشتر آبکاری کروم انجام شده است. تمامی آنها ضد زنگ نیستند و پس از گذشت زمانی ممکن است حتی تغییر رنگ پیدا کنند. به همین دلیل حتما دقت داشته باشید برای کابینت هایی که در نزدیکی و یا قسمت زیرین سینک ظرف شویی قرار گرفته اند، برای نصب درب ها، از نمونه های استیل استفاده کنید تا مقاومت خوبی داشته باشند و نیازی به تعویض سریع لولاها نداشته باشید.

نحوه نصب لولای کابینت

شرایط استفاده از لولای کابینت

لولاهای با توجه به میزان ضخامت درب کابینت و میزان زاویه باز شدن درب مدل های مختلفی دارند. به عنوان مثال، لولای 32 میلیمتر برای درب هایی مناسب هستند که ضخامتشان تا 32 میلیمتر می باشد. همچنین با توجه به زاویه باز شدن درب که 90 ،120 و یا 180 درجه باشد، باید مدل مناسب را انتخاب نمود. انتخاب این موارد باید توسط کابینت ساز و یا نجار که با توجه به محیط آشپزخانه و فضای موجود تصمیم گیری می نماید، انتخاب شوند.

لولای کابینت شامل چه برندهایی می باشد؟

این دسته از یراق آلات شامل برندهای چینی، ایرانی و ترک می باشند. نمونه های گازور تحت برندهای آما، آرت و سایر موارد عرضه می شوند و مدل های آرام بند آن توسط برندهای چینی چون پرنس، اچ تی ان و ملونی تولید می شوند و برند ترک آن صامتمی باشد.

خرید آنلاین لولای کابینت

برای خرید این محصولات می توانید از فروشگاه علمایی که مرکز فروش و پخش بزرگ شرق کشور در حوزه ابزار و یراق می باشد که انواع یراق درب و کابینت می باشد و به صورت آنلاین تمامی آن ها را به سراسر کشور عرضه می نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما در فروشگاه در تماس باشید.

دسته‌بندی