استفاده از قفل ها برای امنیت خانه بسیار مهم می باشد و وجود قفل در درب ها باعث خواهد شد که هر قفل تنها با یک کلید مختص با خودش با زشود. امروزه  طراحان با ارائه طراحی های متنوعی که برای قفل انجام میدهند باعث شده اند تا با مراجعه به بازار شما با چندین مدل از قفل های درب روبرو شوید وکمی در انتخاب قفل دچار تردید شوید، پیشنهاد ما ایناست که تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا در انتخاب بهترین قفل درب حیاط دچار تردید نباشید.

انواع قفل درب ساختمان

قفل درب دارای انواع مختلفی است که سعی داریم در ادامه به معرفی هر یک از قفل ها بپردازیم و توضیح مختصری از هر یک برای شما ارائه دهیم.

 • قفل پشتی شب بندی( درب حیاط و پارکینگ)
 • قفل الکترونیکی یا برقی(درب ورودی برقی)
 • قفل دکمه ای(ادارات و ساختمان ها)
 • قفل درب ورودی ساختمان(آپارتمان)
 • قفل درب های داخل ساختمان
 • قفل درب اتاق خواب
 • قفل درب سرویس
 • قفل درب آهنی یا تراس
 • قفل برقی مگنت کوچک(دکوراسیون ساختمان)

 انواع قفل کتابی


انواع قفل های درب؛ قفل درب حیاط و پارکینگ

قفل های پشتی شب بندی همانند قفل های مغزی، زبانه شب بند ساده ای دارند که به شکل میله استوانه ای هستند و دارای دو گام و یا سه گام میباشند. این قفل ها به راحتی از قسمت پشتی به وسیله دستگیره کوچک که به زبانه کوچکی متصل است و از قسمت جلو نیز به وسیله کلید باز و بسته میشود و مناسب برای برخی از درب ها همانند درب حیاط و یا پارکینگ هستند.

انواع قفل های درب؛ قفل الکترونیکی یا برقی 

ساختمان های جدید همه مجهز به سیستم درب ورودی برقی می باشند که در این ساختمان ها و این نوع از درب ها، از قفل برقی برای بلند نمودن و همچنین رهاسازی اشیا و همچنین برای صفحات اهنی با جریان برق 24 و 12 ولت مورد استفاده قرار میگیرند. از قفل های برقی برای ورودی دداخل ساختمان هم استفاده میشود و به این قفل ها از سیستم امنیت ضد سرقت بسیار بالایی برخوردار هستند.

انواع قفل های درب؛ قفل دکمه ای

این قفل ها برای ساختمان ها همانند خانه های مسکونی، آپارتمان ها، ادارات بسیار مناسب هستند. قفل های دکمه ای از دو بخش الکترونیکی و مکانیکی تشکیل شده اند که در بخش الکترونیکی آنها  دکمه ای هوشمند قرار گرفته است و برای باز نمودن درب مورد استفاده قرار میگیرد.


قفل دکمه ای


انواع قفل درب؛ قفل در ورودی ساختمان

داخل ساختمان هم نیاز به قفل دارد دلیل آن نیز این می باشد که درب های داخلی باید دارای قفل باشند یکی از مهمترین دلایل آن نیز جلوگیری از دسترسی کودکان به برخی نقاط منزل می باشد و برای اینکار باید  بخش های داخلی ساختمان را به قفل مجهز نمود. 

یکی از بهترین قفل های درب موجود در فروشگاه علماییقفل چهار لول سارو می باشد که دارای تنوع رنگی طلایی و ساتن می باشد و با بهترین قیمت توسط فروشگاه ما به فروش میرسد در ادامه برخی از قفل های مورد نیاز در داخل ساختمان را به شما توضیح خواهیم داد:

انواع قفل درب؛ قفل درب اتاق خواب

قفل درب کلیدی برای اتاق خواب از گزینه های بسیار مناسب است که باید قبل از انتخاب قفل کلیدی به جنس آن توجه زیادی داشت. درب اتاق خواب به دلیل اینکه برخی از وسایل قیمتی در آن قرار دارد باید قفل بسیار مناسبی داشته باشد یکی از بهترین گزینه ها قفل درب کلیدی می باشد.

انواع قفل درب؛ قفل درب سرویس

جنس درب سرویس بهداشتی از اهمیت بالایی برخودار است که برای درب سرویس الومینیومی  قفلی با پهنای کم مثلا 4.5 سانت و درب سرویس چوبی قفلی با پهنای زیاد 6.5 سانتی متر استفاده خواهد شد.

انواع قفل درب؛ قفل درب آهنی و یا تراس

در خانه های آپارتمانی معمولا تراس وجود دارد که معمولا جنس درب تراس از آهن است و از نوع سوئیچی است که باید دارای عرض کمی باشد و پهنای مناسبی داشته باشد.

 از قفل درب آهنی حیاط برای درب های انباری و تراس نیز استفاده میشود، از این قفل های برای درب های ورودی و ساختمان استفاده نمیشود زیرا سبک هستند و سیستم قفل و دستگیره آن ها با درب های ساختمان بسیار متفاوت می باشد.

قفل های زیر 5.5 سانتی متربرای درب های آهنی بسیار مناسب هستند  زیرا قطر پروفیل هایی که بالای 5.5 سانتی متر باشد در بازار موجود نیست و به همین دلیل قفل دربهای آهنی از سایزهای مختلفی برخوردار است که در هنگام خرید باید به آن ها توجه نمایید.

انواع قفل درب؛ قفل برقی مگنت کوچک

قفل مگنت از کاربردی ترین انواع قفل ها می باشد که دارای ویژگی های زیر است

 • قفل صندوق های ایمنی
 • قفلی بسیار ایده آل برای کمد های باشگاه و استخر و بدر های دانشگاه و ...
 • مورد استفاده برای انواع درهای کشویی و درهای لولایی متوسط و کوچک
 • مناسب برای انوع قفل انواع کمد لباسی، کابینت، کشو میز
 • دارای وزنی حدود 1 کیلوگرم و قدرت تحمل 150 کیلوگرم

نکات مهم در انتخاب قفل درب آپارتمان

با توجه به اینکه از مهمترین دلایل استفاده از قفل درب تامین نمودن امنیت و همچنین جلوگیری از سرقت است بنابراین در انتخاب این قفل ها باید دقت زیادی داشته باشید تا قفلی که انتخاب مینمایید دارای امنیت بالا و مقاومت خوب یباشند. در هنگام خرید باید به جنس آلیاژ، نحوه نصب و نکاتی از این قبیل توجه بسیاری داشته باشید و همچنین محصولی را خریداری نمایید که از گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش برخوردار باشد.

جهت اطلاع از قیمت قفل درب آهنی، ،قفل دستگیره ای درب ، قفل درب حیاط (قفل حیاطی) کافی است بر روی عکس زیر کلیک نمایید و لیست قیمت تمامی محصولات قفل درب را مشاهده نمایید.