قیچی باغبانی

ترتیب نمایش:

قیچی باغبانی

قیچی باغبانی یکی از ابرازهای مهم برای هر باغدار و گلخانه داری به‌حساب می‌آید. با این ابزار می‌توانید شاخه‌های بیمار،‌اضافی و ... را هرس کنید تا درختان جان تازه‌ای بگیرند.

قیچی باغبانی در اشکال و اندازه‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند که تقریباً کارکرد یکسانی دارند. بااین‌وجود بهتر است ابتدا باکیفیت و کارایی محصول آشنا شده و سپس اقدام به خرید نمایید.

انواع قیچی باغبانی

کار اصلی قیچی‌های باغبانی هرس و بریدن شاخه درختان است. این قیچی‌ها از نظر نوع تیغه در انواع مختلفی ساخته شده‌اند که هرکدام از آنها کارکرد منحصربه‌فرد خود را دارند.

 • قیچی باغبانی جغجغه‌ای 

برای بریدن شاخه‌های ضخیم و بزرگ از این قیچی استفاده می‌شود. این ابزار انرژی کمی از شما می‌گیرد و سرعت عمل بالایی دارد.

 • قیچی باغبانی هرس

این قیچی‌ها دسته‌های بلندی دارند و دارای دو نوع تیغه تلسکوپی و تیغه سندانی هستند. از این قیچی برای هرس شاخه‌های ضخیم تا قطر 5 سانتی‌متر استفاده می‌شود.

 • قیچی باغبانی سرشاخه زن

قیچی سرشاخه زن دارای دسته بلند و تیغ مقاوم است. این ابزار همان‌طور که از نامش پیداست برای هرس کردن شاخه‌ها و برگ‌های بلند که قابل‌دسترسی نیستند، کاربرد دارد. 

 • قیچی باغبانی شمشاد زن

ظاهری شبیه به قیچی‌های معمولی دارد با این تفاوت که دسته بلندتر تیغه درازتری دارد. از این ابزار برای هرس پرچین، بوته و شاخه‌های نازک استفاده می‌شود.

 • قیچی پیوند زن

این قیچی علاوه بر هرس کردن، عمل پیوند زدن را نیز به‌آسانی انجام می‌دهد. با این قیچی می‌توانید پیوندهای مختلف  را با بیشترین کیفیت و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید.

خرید قیچی باغبانی 

در هنگام خرید قیچی باغبانی بهتر است به نکات زیر توجه کنید

 • جنس تیغه

تیغه‌های ساخته شده قیچی باغبانی انواع مختلفی دارند که از معروف‌ترین آنها می‌توان به فولاد و تیتانیوم اشاره کرد. فولاد ضدزنگ  کیفیت قابل قبولی دارد اما ممکن است باگذشت زمان، لایه رویی ضدزنگ از بین برود. اما در مقابل جنس تیتانیوم وزن کمتری دارد و با گذر زمان خاصیت ضدزنگ بودن خود را از دست نمی‌دهد.

 • نوع کاربری

ابتدا نیاز خود را بررسی کنید. به طور مثال برای هرس کردن پرچین و بوته درخت از قیچی شمشاد زن استفاده می‌کنیم.

 • قدرت و ضخامت شاخه

از این ابزار برای هرس چه نوع درختی استفاده می‌کنید؟ بهتر است برای شاخه‌های ضخیم از قیچی باغبانی دسته بلند  و برای شاخه‌های نازک از مدل کوتاه‌تر استفاده کنید.

 • وزن قیچی باغبانی

اگر قیچی خریداری شده وزن بالایی داشته باشد دست را خسته می‌کند و کار را به‌کندی جلو می‌برد.

 • طراحی و ارگونومی

اگر طراحی قیچی به‌خوبی صورت‌گرفته باشد، مچ دست خسته نمی‌شود. به بیان دیگر قیچی باغبانی هرچقدر خوش دست ‌تر، استفاده از آن نیز آسان‌تر خواهد بود.

 • گارانتی 

یکی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید توجه به گارنتی و اصالت کالای محصول است. گارانتی ضمانت و کیفیت را تأمین می‌کند و به همین دلیلی بهتر است در هنگام خرد به این مسئله توجه کنید.

بهترین برندهای قیچی باغبانی 

امروزه قیچی باغبانی توسط شرکت‌های مختلف به بزار عرضه می‌شود. برند سامکو، نووا، سامورای، سی آی سی ، رونیکس، بهکو، واستر، باهکو، اینکو، آکووا کرفت و... از بهترین نوع قیچی باغبانی به شمار می‌روند.

دسته‌بندی