قیچی شاخه زن

قیچی شاخه زن باغبانی

یکی از ابزارهای کاربردی در باغبانی، قیچی شاخه زن است. اما چه چیزی، موجب اهمیت این ابزار شده است؟ قیچی شاخه زن، دارای تیغه‌هایی تیز‌تر نسبت به قیچی‌های معمولی است که به مرور و با قطع کردن شاخه گیاهان، کند نمی‌شود. از سویی نوک قیچی شاخه زن، به گونه‌ای طراحی شده است که قطع نمودن شاخه‌ها را تسهیل می‌کند.

قیچی شاخه زن، بدلیل دسته‌های درازتر نسبت به قیچی‌های عادی، دسترسی باغبان را به دورترین نقاط درخت تسهیل نموده و امکان هرس کردن تمامی بخش‌های درخت را برای باغبانان، فراهم می‌کند. البته شما باید متناسب با نیاز و هرس سالیانه خود، قیچی شاخه زن مناسب را خریداری نمایید.

قیمت انواع قیچی شاخه زن

عموما میزان قیمت انواع قیچی شاخه زن در ایران بر اساس موارد ذیل تعیین می‌شود. بهتر است پیش از خرید قیچی شاخه زن، موارد ذیل را درباره محصول مدنظر خود بررسی نمایید.

  • جنس تیغه

بسیاری از قیچی‌های شاخه زن، امروزه دارای تیغه فولادی‌اند. اما تیغه‌های فولادی، وزن بسیار زیادی نسبت به دیگر فلزات داشته و به هنگام استفاده، باغبان را خسته می‌کنند. از این رو، به تازگی برند نووا، اقدام به عرضه قیچی شاخه زن با تیغه فولاد کربنی، کرده است. فولاد کربنی، دارای ساختار مولکولی فشرده‌تر نسبت به فولاد عادی است و به مراتب وزن کمتر و مقاومت بیشتری دارد.

البته قیمت قیچی شاخه زن نووا در بازار، به نسبت بالا بوده و خرید آن برای بسیاری از باغبانان توجیه اقتصادی ندارد. اما این مشکل نیز به تازگی توسط فروشگاه ابزارآلات و یراق علمایی برطرف شده است. برای مشاهده و استعلام قیمت قیچی‌های شاخه زنی نووا، اینجا کلیک کنید.

  • جنس دسته

یکی از عوامل تعیین کننده در کیفیت و قیمت قیچی شاخه زن، جنس دسته آن است. جنس اینگونه از قیچی‌ها عموما از آلومینیوم و فایبرگلاس می‌باشد. دلیل استفاده از فایبرگلاس، وزن بسیار پایین و سبک آن است. از سویی دسته‌های آلومینیومی، دارای مقاومت بسیار بالایی بوده و در برابر فشار، خراب نمی‌شوند.

  • فرم طراحی دسته

بدلیل نوع استفاده‌ای که باغبانان از قیچی شاخه زن دارند، فرم طراحی دسته و راحتی استفاده از آن به هنگام هرس، معیاری مهم در تعیین قیمت قیچی شاخه زن محسوب می‌شود. بطور کلی دو نوع طراحی دسته در میان قیچی‌های شاخه زن وجود دارد که عبارتند از:

  • قیچی شاخه زن ساده
  • قیچی شاخه زن تلسکوپی

قیچی شاخه زن تلسکوپی امکان تغییر سایز دسته را برای ما فراهم می‌آورد. این امکان به ما اجازه می‌دهد تا شاخه‌های بلندتر و دورتر را نیز به راحتی هرس نموده و به تمامی بخش‌های باغ، دسترسی داشته باشیم. برای تعیین قیمت قیچی شاخه زن تلسکوپی و اطلاع از تخفیفات فروشگاه علمایی، می‌توانید اینجا کلیک کنید.

  • جنس روکش تیغه

تقریبا تمامی قیچی‌های شاخه زن باکیفیت دارای تیغه فولادی هستند. اما گاها امکان خرابی فولاد به کار رفته در تیغه قیچی شاخه زن وجود دارد. برای جلوگیری از خرابی‌های احتمالی، برروی فولاد تیغه، از روکش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از انواع روکش‌های پرکاربرد، روکش تفلونی است. این روکش از فولاد در برابر عوامل مخرب محافظت می‌کند. تیغه‌ قیچی‌های رونیکس، غالبا از همین جنس ساخته شده‌اند. برای استعلام قیمت قیچی شاخه زن رونیکس در فروشگاه ابزارآلات و یراق علمایی، می‌توانید اینجا کلیک کنید.

شما همچنین می‌توانید برای استعلام قیمت قیچی شاخه زنی، انواع محصولات موجود در همین صفحه را مشاهده نموده و یا با پشتیبانی فروشگاه ابزارآلات و یراق علمایی تماس حاصل فرمایید.

واحد فروشگاه: 05137291839

واحدفروشگاه: 09917964587

خرید قیچی شاخه زن

به هنگام خرید قیچی شاخه زن، حتما به مدل و امکان تغییر سایز دسته، دقت کنید. با  اگر در طی سال مجبورید شاخه‌های بلند درختان را هرس کنید، بهتر است از قیچی شاخه زن واستر مدل تلسکوپی استفاده کنید.

در مقابل شما می‌توانید با خرید قیچی شاخه زن رونیکس، شاخه‌ها و بخش‌های نزدیک‌تر و البته ضخیم‌تر درختان را هرس کنید. قیچی شاخه زن رونیکس، با تیغه قوی خود، می‌تواند شاخه‌های نسبتا ضخیم درختان را هرس کند. همچنین این قیچی با روکش تفلونی برروی تیغه خود، در برابر رطوبت و ضربه، مقاوم است.

نکات خرید قیچی شاخه زن

به هنگام خرید قیچی شاخه زن باید ابتدا جنس تیغه و میزان مقاومت آن را بررسی کنید. اگر بدنبال هرس بخش‌های نازک گیاه هستید، بهتر است برای کاهش هزینه‌های خود، از تیغه‌های معمولی استفاده کنید. اما اگر روزانه مجبورید بخش‌های نسبتا ضخیم گیاهان را هرس کنید، بهتر است از قیچی‌های شاخه زنی با تیغه فولاد بهره ببرید.

جدا از جنس تیغه، مدل و سایز دسته‌های قیچی نیز تاثیر زیادی در میزان بهره‌وری فرآیند هرس گیاهان شما دارد. بنابراین اگر در طی فرآیند هرس کردن گیاهان، مجبورید بخش‌های مرتفع درختان را هرس کنید، توصیه می‌کنیم حتما قیچی شاخه زن واستر مدل تلسکوپی استفاده کنید. این قیچی با دسته تلسکوپی خود، امکان تغییر سایز و تسهیل دسترسی به بخش‌های مرتفع گیاه را دارا می‌باشد.

فروش قیچی شاخه زن

بسیاری از مراکز فروش قیچی شاخه زن، خارج از مراکز شهر بوده و دسترسی به آن‌ها گاها غیرممکن است. در مقابل فروشگاه‌های ابزارآلات و یراق شهری، موجودی متنوعی از این محصول ندارند و احتمالا شما در صورت لزوم، مجبورید محصولی را خریداری کنید که نیازتان را برطرف نمی‌کند.

اما با خرید آنلاین از فروشگاه ابزارآلات و یراق علمایی، می‌توانید علاوه بر بررسی تمامی مشخصه‌های محصول پیش از خرید، از مشاوره رایگان کارشناسان ما نیز بهره‌مند شوید. ضمنا در فروشگاه ابزارآلات و یراق علمایی، با خرید آنلانی از سایت علمایی، می‌توانید از تخفیفات ویژه مشتریان اینترنتی علمایی نیز، بهره‌مند شوید.

دسته‌بندی