اره

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

اره

خرید اره 

اره یکی از ابزارآلات مهم در صنعت نجاری به شمار می‌رود. شکل ساخت اره از گذشته تا کنون با توجه بهر پیشرفت علم و فناوری دستخوش تغییراتی شده است. اره‌ها انواع مختلف با کارکردهای متفاوت دارند. بعضی از آنها دندانه درشتی دارد و برخی از آنها دارای دنده‌های ریز هستند.

خرید اره چوب‌ بری

اره‌های چوب‌ بری شامل اره‌های عمود بر، فارسی بر، گرد بر، عمودی بر، زنجیری، افقی و ... می‌شود.

 • اره عمودی بر یا چکشی

از این اره بیشتر برای سطوحی مثل برش آهن و چوب استفاده می‌شود. اره‌های عمود بر قابلیت انجام برش بر روی سطوح کم ضخامت را دارند و به دو نوع صنعتی و غیرصنعتی تقسیم می‌شوند.

 • اره فارسی بر

اره فارسی بر برای برش فارسی یا زاویه 45 درجه کاربرد دارد. از این اره بیشتر بری صنعت چوب‌ بری و دکوراسیون منزل مثل درست‌کردن قاب عکس، کف‌پوش و ... استفاده می‌شود. یکی از بهترین مدل ها در این نوع از اره ها اره فارسی بر کشویی رونیکس مدل 5301 است که دارای طرفداران زیادی است.

 • اره گرد بر

برای برش طولی و عرضی چوب‌هایی مثل نئوپان، ام‌دی‌اف و ... از اره گرد بر استفاده می‌شود. تیغه‌های این دستگاه قابلیت تعویض دارد که به همین دلیل نوعی اره همه‌کاره به‌حساب می‌آید. اره دیسکی، ورق بر، نفوذی و ... از دیگر اسامی اره‌های گرد بر هستند.

 • اره زنجیری

اره موتوری یا زنجیری برای برش‌کارهای باغبانی، مثل برش تنه درخت، هرس کردن و بعضی از عملیات‌های آتش‌نشانی مورداستفاده قرار می‌گیرد. استفاده از اره زنجیری نیاز به دانش و تخصص دارد و در غیر این صورت ممکن است آسیب‌های جسمی به همراه داشته باشد. اره‌های زنجیری در دو نوع بنزینی و برقی ساخته می‌شود و دارای تیغه با سایزهای مختلف است.

 • اره افقی بر

بیشتر برای کارهای سخت مثل کارهای تأسیساتی ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرد. اره افقی بر در سایزهای مختلف باقدرت‌های موتوری متفاوت به بازار عرضه می‌شود و برای کارهایی نظیر برش لوله، گچ، سیمان، فلز و... کاربرد دارد. اره افقی بر رونیکس مدل 4221 از بهترین اره ها در این نوع می‌باشد که توسط فروشگاه علمایی به فروش می‌رسد. • اره نواری

اره فلکه یا نواری برای صنعت مبلمان سازی بیشترین استفاده را دارد. اره جاری به دو صورت عمودی و افقی به بازار عرضه می‌شود و برای کارهایی نظیر برش طولی، برش چوب ضخیم یا نازک، برش فاق و زبانه و همچنین ایجاد انواع قوس مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 • اره مویی برقی

از این اره بیشتر برای کارهای ظریف هنری نظیر منبت‌کاری استفاده می‌شود. اره مویی در دو نوع برقی و دستی به بازار عرضه می‌شود و برای برش تخته چندلا و ایجاد منحنی بیشترین کاربرد را دارد.

 • اره میزی

اره‌های میزی در قدرت‌های موتوری مختلف به بازار عرضه می‌شود. هر چه قدرت موتور بالاتر باشد، توان برش قطعات بزرگ و با ضخامت در اره‌های مویی بیشتر است. این اره‌ها به اره دورکن نیز معروف است و برای برش قطعه‌های چوب طولی و عرضی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

راهنمای خرید اره

در هنگام خرید اره بهتر است به مواردی که در قسمت زیر اشاره است توجه کنید. انتخاب اره متناسب با نیاز یکی از اولویت‌های هر فردی در هنگام خرید این دستگاه است.

 • وزن اره

هرچه وزن اره سبک‌تر، استفاده و کاربری آن آسان‌تر است و در مقابل هرچقدر وزن دستگاه سنگین‌تر، حفظ تعادل و شرایط کار با آن دشوارتر خواهد بود.

 • طول تیغه اره

تیغه اره ارتباط مستقیمی باقدرت موتور دارد. هرچقدر طول تیغه اره بیشتر باشد، قدرت و حجم دستگاه بیشتر و در نتیجه وزن آن سنگین‌تر خواهد شد.

 • قدرت موتور

قدرت اره‌های برقی با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال اره‌های بنزینی نسبت به اره‌های برقی قدرت بیشتری دارد و میزان محاسبه آنها بر حسب وات است. هرچقدر قدرت دستگاه بیشتر باشد سرعت اره و میزان کارایی آن نیز بالاتر خواهد بود.

 • حجم موتور

حجم موتور ارتباط مستقیمی باقدرت دستگاه دارد. حجم موتور بیشتر، قدرت دستگاه بیشتر و به طبع مصرف سوخت بالاتر را له همراه خواهد داشت. از اره‌های با حجم موتور بالا بیشتر برای برش چوب‌های سخت استفاده می‌شود.

 • محافظ تیغه اره

داشتن محافظ تیغه در اره برای حمل این دستگاه یک امر ضروری تلقی می‌شود. تیغه‌های اره بسیار برنده و خطرناک است که در اثر برخورد به بدن می‌تواند آسیب‌هایی را به همراه داشته باشد. اما اگر تیغه‌های اره دارای محافظ باشند، با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را حمل کنید و هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

بهترین برند

امروزه اره‌ها توسط برندهای مختلف تولید می‌شود که هرکدام ویژگی‌های خاص خود رادارند. اره‌های رونیکس، هیوندای، دیوالت، هوم لایت،کنزاکس، باکستر، ساواری، پایونیر، افکو و.. از محبوب‌ترین اره‌های موجود در بازار هستند.